Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676 Autor: Mgr

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676 Autor: Mgr"— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676 Autor: Mgr
Název školy: ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676 Autor: Mgr. Veronika Kubincová Název materiálu: VY_32_INOVACE_11_09_ Náhradní rodinná péče Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Prezentace pro 6. ročník. K výkladu na téma Náhradní rodinná péče. Žák si ujasní pojem náhradní rodinná péče. Seznámí se s jejími druhy a jejich stručnou charakteristikou.

2 NÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE

3 Náhradní rodinná péče = NRP
Poskytována :  dětem bez rodiny dětem, které nemohou být z různých důvodů vychovávány ve své vlastní rodině O NRP rozhoduje soud!

4 Druhy NRP:  Adopce  Pěstounská rodina  SOS dětské vesničky
 Ústavní výchovná zařízení  Adopce na dálku

5 ADOPCE PĚSTOUNSKÁ PÉČE Jiným názvem OSVOJENÍ.
Dítě rodina přijme za vlastní. K rodině se přistupuje jako k biologické. PĚSTOUNSKÁ PÉČE Dítě je přijato do výchovy. Nevzniká příbuzenský vztah. Zaniká ve věku 18 let dítěte.

6 ÚSTAVNÍ PÉČE U nás nejrozšířenější.
Je rozdělena na kojenecké ústavy a dětské domovy. Kojenecký ústav – pro děti do tří let. Dětské domovy – let. SOS vesničky – rodiče se svěřenými dětmi žijí v domě. SOS = Save our souls! Zachraňte naše duše!

7 ADOPCE NA DÁLKU Systém pomoci dětem z chudých, rozvojových zemí.
Zejména z některých zemí Afriky nebo Asie. Organizace:

8 Použitá literatura a citace:
Obrázky použity ze sady Office ( ) Není-li uvedeno jinak je materiál dílem autorky podle učebních osnov odpovídajících ŠVP vyučovaných podle učebnic: SKÁCELOVÁ, J., MRÁZOVÁ, L. Výchova k Občanství pro 6. ročník. 1st ed. Brno: Nová škola, ISBN JANOŠKOVÁ, D., ONDRÁČKOVÁ, M., ČEČILOVÁ, A. Občanská výchova 6 s blokem Rodinná výchova, učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. 1st ed. Plzeň: Fraus, ISBN Citováno dne


Stáhnout ppt "Název školy: ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676 Autor: Mgr"

Podobné prezentace


Reklamy Google