Prezentace na téma: "FLORBAL."— Transkript prezentace:

1 FLORBAL

2 Obsah Florbal Historie Základní pravidla Hřiště Vybavení
Vybavení – firmy Fortuna extraliga Týmy Fortuna extraligy

3 Historie Anglicky Floorball, švédsky Innebandy, německy Unihockey
Florbal a děrovaný míček vznikly v Americe Současnou podobu však dali florbalu Skandinávci (z bandy hokeje) kolem roku 1970 Švédové jsou v součastné době elitou v tomto sportu Roku 1986 byla založena International Floorball Federation (IFF) První mistrovství světa se konalo ve Švédsku roku 1996

4 Základní pravidla Florbal hraje 5 hráčů + 1 brankář
Každý tým může mít na soupisce 20 hráčů Zápas se hraje na třetiny po dvaceti minutách (3x20min) Mezi třetinami jsou desetiminutové přestávky Po každé třetině se mění strany Každý tým má povolen pouze jeden time-out Hru řídí dva rozhodčí se stejnými pravomocemi

5 Základní postoje rozhodčího
Trest: 2+10 minut

6

7 Tresty Podle počtu minut : 2 minuty, 5 minut,deset minut
Dále následuje ČK – Červená karta ČK-1 DO KONCE UTKANÍ ČK-2 DO KONCE UTKANÍ A STOP NA PŘÍŠTÍ ZAPAS ČK-3 DISCIPLINÁRNÍ KOMISE

8 Hřiště Hřiště má rozměry 40m x 20m
Hřiště je ohraničeno mantinely se zaoblenými rohy (50cm vysoké) Povrch je většinou guma nebo parkety V rozích a na půlce jsou křížky, ze kterých se v případě přerušení rozehrává (viz obrázek) Před oběma bránami je velké a malé brankoviště (viz obrázek) Branky jsou 160cm široké, 115cm vysoké,

9 Vybavení Výstroj hráče: triko (musí být očíslované), trenýrky, stulpny, sportovní obuv a hokejka Výstroj brankáře: Kalhoty,triko a maska na obličej Brankář nemá hokejku Výstroj musí být certifikována od IFF

10 Rozhodčí vybaveni: dres,trenýrky, stulpny, sportovní obuv,ČK,píšťalka