Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.4.00/21.2623 AUTOR:Mgr. Vladimír.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.4.00/21.2623 AUTOR:Mgr. Vladimír."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.4.00/21.2623 AUTOR:Mgr. Vladimír Rychlý NÁZEV:VY_32_Inovace_Informatika_1 ČÍSLO DUM:10 TÉMA:Power Point – vkládání gif animací ROČNÍK:7. OBDOBÍ REALIZACE:10/2012

2 Anotace Prezentace popisující způsob vložení gif animace do prezentace programu Microsoft Office Power Point 2010. Obsahuje podrobný popis a některé možnosti nastavení, vše na řešených příkladech. Obsahuje i úkol pro žáky. Možno použít i pro samostudium.

3 Vkládání gif animací Gif animace = pohybující se obrázek. Může oživit prezentaci. Měla by se vztahovat k tématu prezentace. Nepoužívat zbytečně moc, aby posluchači nesledovali pouze gif animace.

4 Kde najít gif animace Kliparty sady Microsoft Office. Různé webové stránky, např. http://www.sirmi.ic.cz/ http://www.sirmi.ic.cz/ Můžeme si pomocí programu, např. Zoner Gif Animátor, vytvořit vlastní animaci.

5 Vkládání klipartu Microsoft Office Na kartě Vložení zvolíme Klipart. Tady napíšeme, co hledáme. V nabídce zatrhneme Videa a klikneme na Hledat

6 Vkládání klipartu Microsoft Office Nalezenou animaci (video) přetáhneme myší na požadované místo a můžeme upravit podobně jako obrázek. Pozor – animace se bude pohybovat jen při spuštěné prezentaci!

7 Vkládání animace z webu Na nalezenou animaci na webové stránce klikneme pravým tlačítkem myši a vybereme Kopírovat. Klikneme pravým tlačítkem myši do snímku naší prezentace, kam chceme animaci umístit - pozor pokud máte na snímku pole s odrážkami, raději klikněte někam mimo něj do prázdného prostoru. v Možnostech vložení pak vyberte tlačítko Zachovat zdrojové formátování.

8 Další možnosti Gif animací S Gif animacemi můžeme v Power Pointu provádět další animace jako s ostatními prvky prezentace. Na kartě Animace si pomocí tlačítka Přidat animaci můžeme nastavit způsob, jak se animace na snímku objeví = Úvodní animace, nebo jak zmizí = Závěrečné animace. Efektní je pro některé animace nakreslit dráhu pohybu – pak se např. chodec během prezentace projde po našem snímku.

9 Chodec se prochází Gif animace chodce, kterému nakreslíme v animacích dráhu pohybu = po spuštění se projde po našem snímku.

10 Chodec s nakreslenou dráhou pohybu

11 Úkol Vytvořte prezentaci o třech snímcích, v každém bude nadpis = jméno nějakého zvířete a gif animace tohoto zvířete. Pro nadpis nevytvářejte žádnou animaci. Každá gif animace se na snímku nějakým způsobem objeví, provede pohyb a zase zmizí – vše postupně jedno za druhým bez klikání myší.


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.4.00/21.2623 AUTOR:Mgr. Vladimír."

Podobné prezentace


Reklamy Google