Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ MĚSTEC KRÁLOVÉ, T. G. MASARYKA 4 Daňová evidence.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ MĚSTEC KRÁLOVÉ, T. G. MASARYKA 4 Daňová evidence."— Transkript prezentace:

1 STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ MĚSTEC KRÁLOVÉ, T. G. MASARYKA 4 Daňová evidence

2 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Č.projektu : CZ.1.07/1.5.00/ Škola: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Městec Králové, T.G. Masaryka 4 Kód DUMu: VY_32_INOVACE_ DAE_120 Název DUMu: Solidární daň Autor: Bc. Kubálková Ludmila Tematický okruh: Ekonomické vzdělávání Ročník: 3. CUKRÁŘ Datum tvorby: srpen 2013 – leden 2014 Anotace: Materiál slouží k výkladu jmenované látky Metodický pokyn: Prezentace je určena jako výklad do hodiny i jako materiál k samostudiu s možností využití počítačové techniky

3 Klíčová slova: daň z příjmu, solidární daň

4 * Osoby, jejichž měsíční příjem v závislé činnosti činí víc než čtyřnásobek průměrné mzdy (tj Kč), musí zaplatit takzvanou solidární daň. * Od roku 2013 do roku 2015 budou muset na dani zaplatit o 7% víc.

5 *. Solidární zvýšení daně z příjmů fyzických osob ve výši 7 % z tzv. nadlimitního příjmu * Solidární daň platí fyzické osoby, jejichž roční příjmy překročí 48 násobek průměrné mzdy podle zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení(48 násobek průměrné mzdy)

6 * · Sazba daně z příjmů fyzických osob je ve výši 15 % a v případě zaměstnanců se i nadále vypočte ze superhrubé mzdy.

7 * - je nutno vypočítat i měsíční částku tohoto nadlimitu Kč : 12 = * * Část HM nad tento limit bude zdaněna navíc 7%.

8 * Jaká částka bude tedy daněna v případě, že HM činí * ,-- Kč?

9 Bude- li tedy HM – 7 % se zdaní – = * 1 000,-- Kč. * To je tedy – 70,--Kč – solidární daň

10 * Superhrubou mzdu pak nutno vypočítat vynásobením koeficientem 1,34 x = * – zaokrouhlit na sta nahoru = * SHM je tedy ,-- Kč * Z toho 15% …… ,--Kč - daň

11 * Součet daně a solidární daně: = * ,--Kč * Ověř na: Ověř na: * mzdy.php#vysledek mzdy.php#vysledek *

12 Business [online] [cit ]. Dostupné z: ŠTOHL, Pavel. Daňová evidence 2011 praktický průvodce. Znojmo: Štohl Pavel – vzdělávací středisko, 2011, ISBN ŠTOHL, Pavel. Učebnice účetnictví díl. Znojmo: Štohl Pavel - vzdělávací středisko, 2012, ISBN JAKEŠ, Petr a kol. Finanční gramotnost pro druhý stupeň základní školy. Praha: Fortuna, 2011, ISBN Klipart – Čerpáno:


Stáhnout ppt "STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ MĚSTEC KRÁLOVÉ, T. G. MASARYKA 4 Daňová evidence."

Podobné prezentace


Reklamy Google