Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EGYPT. Egypt, to není jen moře a starobylé památky. Je to i místo, kam svatý Josef podle legendy odvedl Marii s malým Ježíškem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EGYPT. Egypt, to není jen moře a starobylé památky. Je to i místo, kam svatý Josef podle legendy odvedl Marii s malým Ježíškem."— Transkript prezentace:

1 EGYPT

2 Egypt, to není jen moře a starobylé památky. Je to i místo, kam svatý Josef podle legendy odvedl Marii s malým Ježíškem.

3 Ukryl je zde před Hereem, který nebyl moc nakloněn narození Ježíška. Ve snu se zjevil Josefovi anděl a ten mu přikázal ať vezme Marii i s dítětem a uteče s nimi do Egypta:„Vstaň, vezmi dítě i jeho matku, uprchni do Egypta a buď tam, dokud ti neřeknu; neboť Herodes bude hledat dítě, aby je zahubil.“

4 HERODES MARIE a JEŽÍŠEK Herodes nebyl moc nakloněn narození malého Ježíška…

5 sv.Josef (spí) :„Vstaň, vezmi dítě i jeho matku, uprchni do Egypta a buď tam, dokud ti neřeknu; neboť Herodes bude hledat dítě, aby je zahubil.“ Ve snu se sv. Josefovi zjevil anděl a ten mu přikázal…

6 EGYPT

7 A tak sv. Jozef vykonal to, co mu poradil anděl ve snu a tím zachránil Marii a malého Ježíška.

8 KONECKONEC


Stáhnout ppt "EGYPT. Egypt, to není jen moře a starobylé památky. Je to i místo, kam svatý Josef podle legendy odvedl Marii s malým Ježíškem."

Podobné prezentace


Reklamy Google