Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aby nás tělo nebolelo: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aby nás tělo nebolelo: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu"— Transkript prezentace:

1 Aby nás tělo nebolelo: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.  KLIKEJ!

2 Jistě už sami poznáte, co smíte sníst a co nikdy sami nesmíte do své pusinky dávat:  Prohlížej si obrázky a povídej: penicilin

3 I když jsi doma u maminky a tatínka v bezpečí, i tady se ti může stát úraz, když si nebudeš dávat pozor!  Podle obrázků vysvětli, co pro tebe může být doma nebezpečné a proč? a proč?

4 Teď ses dozvěděl spoustu důležitých věcí. Určitě už tedy víš, co je a co není na hraní:  Urči:

5 Jestlipak poznáte tyto pohádky?

6

7

8 Kůzlata, Budulínek i Smolíček udělali stejnou chybu. Víte jakou? Proč jsme jenom nebyli poslušní a otevírali jsme někomu, koho neznáme? Naštěstí nás včas zachránili, ale vždy se to povést nemusí!!!

9 Tohoto muže děti neznají, ale on jim nabízí bonbony a hračky. Vzali byste si něco od cizího člověka? Co byste udělali, kdyby chtěl, abyste s ním někam šli?

10 Co uděláte, když přijdete na pískoviště a najdete tam některou z těchto věcí?

11 Víte, kdo vám může pomoci?  Samozřejmě rodiče, paní učitelka anebo... anebo...

12 Určitě jezdíte s rodiči autem, v čem musíte bezpodmínečně sedět? Co vám může při nehodě zachránit život?

13 Při jakém sportu musíme nosit přilby?

14

15 Poznáte toto zvíře?

16 Něčemu, s čím se denně setkáváme, říkáme také zebra. Víte, o co se jedná?

17 S přecházením přes silnici nám pomůže také semafor pro chodce. Jakou barvu má panáček, který nám říká, že můžeme jít?

18 A jakou barvu má panáček, který nám říká, že musíme stát?

19

20 Zdroje:   Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW:   Symbol invalidů:   Mrkev:   Tablety:   Kyselina:   Mléko:   Pivo:   Saponát:   Cigareta:   Víno:   Káva:   Stůl:   Nůžky:   Nůž:   Sirky:   Zapalovač:   Zásuvka:   Kostky:   Panenka:   Automatická puška:   Chemikálie:   Rachejtle:   Míč:   Koza s kůzlaty:   Varná konvice:   Domeček:   Vlk:   Liška:   Lišče:   Chlapec:   Smajlík:

21 Zdroje:   Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW:   Jelen:   Jezinka:   Budulínek:   Kůzle:   Chlapec s autíčkem:   Clapec mrkající:   Muž s bonbony a hračkami:   Bonbon:   Medvídek:   Pískoviště:   Injekce:   Lahev s jedem:   Lízátko:   Policistka:   Přechod pro chodce:   Semafor pro chodce:   Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW:   ONDERWIJSEK. Muchomůrka:   ROBBOT. Dětské hřiště:   ULTRAMANDK. Cyklistická přilba:   FLYOUT. Lyžařská přilba:   LUKDANEK. Brusle:   WALTER VOIGTS. Zebra:   RALF ROLETSCHEK. Červený panáček: 71.jpg


Stáhnout ppt "Aby nás tělo nebolelo: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu"

Podobné prezentace


Reklamy Google