Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt MŠMTEU peníze středním školám Název projektu školyICT do života školy Registrační číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0771 ŠablonaIII/2 Sada44 Anotace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt MŠMTEU peníze středním školám Název projektu školyICT do života školy Registrační číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0771 ŠablonaIII/2 Sada44 Anotace."— Transkript prezentace:

1 Projekt MŠMTEU peníze středním školám Název projektu školyICT do života školy Registrační číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0771 ŠablonaIII/2 Sada44 Anotace Podnikatelské činnosti jsou založené na svém cíli podnikání. Můžeme jím být výroba, obchod, doprava, aj. Klíčová slovaVýroba, obchod, doprava, peněžnictví, pojišťovnictví, služby PředmětEkonomika Autor, spoluautorMgr. Jitka Vavřincová JazykČeština Druh učebního materiáluPrezentace PowerPoint Potřebné pomůckyPC, dataprojektor, interaktivní tabule Druh interaktivityVýklad pomocí prezentace Stupeň a typ vzděláváníStřední škola Cílová skupina18 – 21 let, obor Podnikání Speciální vzdělávací potřebyNe ZdrojeSeznam viz poslední snímek Zaměření podnikatelské činnosti 1 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje VY_32_INOVACE_44_881

2 2 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Zaměření podnikatelské činnosti Činnost podnikatele je z hlediska rozvoje podniku původně zaměřena zpravidla jedním směrem, postupně se může rozšiřovat.

3 3 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Prvotní výroba: Jde o využívaní přírodních zdrojů, přičemž se nemění jejich podstata, Příkladem může být těžba rud, uhlí, ropy, soli a dalších nerostů, Dále se sem zahrnuje lov zvěře a rybolov, zemědělství, ovocnářství, lesnictví a chov dobytka.

4 4 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Průmyslová výroba Představuje mechanické, chemické a biologické zpracování výstupů prvovýroby. Výsledkem je výrobek určený pro konečnou spotřebu nebo polotovar určený k dalšímu zpracování.

5 5 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Obchod Obchodní podniky zabezpečují přechod zboží od výrobků ke spotřebitelům. Můžeme pak rozeznávat velkoobchod a maloobchod, Do sféry obchodu lze zahrnout i dnes se rozvíjející způsoby pronájmu.

6 6 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Doprava Dopravní podniky se zaměřují na osobní a nákladní přepravu.

7 7 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Peněžnictví a pojišťovnictví Peněžní ústavy zabezpečují svým klientům správu jejich vkladů, poskytují jim úvěry a další služby, jako je např. směnárenská činnost či poradenství, Pojišťovnictví se především soustřeďuje na ochranu občanů i podniků proti riziku.

8 8 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Služby Jsou velmi významnou složkou každé moderní ekonomiky, Např. provádění oprav, ubytovací a restaurační služby, služby v rámci cestovního ruchu, či služby v oblasti zdravotnictví.

9 9 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Úkol: Rozhodněte, o jaké zaměření podnikatelské činnosti se u těchto společností jedná: Makro ČD Setuza Hilton KB

10 10 STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁSTŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Páteřní škola Ústeckého kraje Použité zdroje MLČOCH, Jan. Ekonomika pro SOU a SOŠ. Praha 4: Informatorium, 2000, ISBN 80-86073-61-0.


Stáhnout ppt "Projekt MŠMTEU peníze středním školám Název projektu školyICT do života školy Registrační číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0771 ŠablonaIII/2 Sada44 Anotace."

Podobné prezentace


Reklamy Google