Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Inovace dopravních a strojírenských vzdělávacích programů na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích Dr. Jiří Ludačka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Inovace dopravních a strojírenských vzdělávacích programů na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích Dr. Jiří Ludačka."— Transkript prezentace:

1 Inovace dopravních a strojírenských vzdělávacích programů na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích Dr. Jiří Ludačka

2 Základní informace o projektu Registrační čísloCZ.1.07/2.1.00/13.0008 Název projektu Inovace dopravních a strojírenských vzdělávacích programů na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích Příjemce VOŠ, SPŠ automobilní a technická, Skuherského 3, České Budějovice Datum zahájení realizace 1.1.2010 Datum ukončení realizace 31.8.2012 Partneři projektuČSAD Jihotrans a.s., Dopravní podnik města České Budějovice a.s., Jihostroj Velešín a.s., Motor Jikov Group a.s., Robert Bosch s s.r.o.

3 CÍLE projektu Cíle projektu: 1. Inovace stávajících vzdělávacích programů VOŠ a jejich akreditace. 2. Vytvoření vzdělávacích programů pro kombinovanou formu studia – rovné příležitosti – a jejich akreditace. 3. Vytvoření kreditního systému hodnocení. 4. Proškolení realizátorů inovací. 5. Vytvoření metodik a studijních opor. 6. Realizace výuky v prvním ročníku ve školním roce 2011 – 2012. Cílové skupiny projektu: 1. Studenti VOŠ. 2. Pedagogičtí pracovníci školy. 7. Konference k projektu.

4 Klí Č oVÉ AKTIVITY projektu Klíčová aktivita č. 1. Probíhala od 1.1.2010 do 31.8.2011 – v rámci této aktivity bylo realizováno: - vytvoření tří dílčích týmů, každý pro jeden vzdělávací program; - proškolení 27 pedagogických pracovníků školy – proškoleno 28; - inovace stávajících vzdělávacích programů, vypracování vzdělávacích programů pro kombinované studium a vytvoření kreditního systému hodnocení; - akreditace inovovaných a nově vytvořených vzdělávacích programů na MŠMT; - vytvoření tří metodik a 6 skript pro výuku – vytvořeno 9;

5 Klí Č oVÉ AKTIVITY projektu Klíčová aktivita č. 2 Probíhala od 1.9.2011 do 31.8.2012. – výuka podle inovovaných vzdělávacích programů s pomocí zpracovaných studijních opor. - uspořádání konference k projektu.

6 vÝsledky projektu 1. Ukázky zpracovaných metodik a studijních opor. 2. Zkušenosti s novými formami práce: - kreditní systém hodnocení; - metodika - fyzika - analýza zájmu o vzdělávací programy – nárůst zájmu oproti předchozím letům – 23% - analýza úspěšnosti studentů – vyšší úspěšnost studentů při přecho- du do 2. ročníku – 15% 3. Odezva -Formální – reakce sociálních partnerů -Neformální analýza sociální struktury studentů, především -v kombinovaném studiu 4. Negativní zkušenosti – zpochybnění postavení VOŠ ve vzdělávacím systému – rok 2010. Pozitivní zkušenosti – vstřícný a kompetentní přístup řídícího orgánu

7 Děkuji za pozornost. Kontakt: Dr. Jiří Ludačka zástupce ředitele VOŠ, SPŠ automobilní a technická, Skuherského 3, České Budějovice e-mail: ludacka@spsautocb.cz @

8

9


Stáhnout ppt "Inovace dopravních a strojírenských vzdělávacích programů na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích Dr. Jiří Ludačka."

Podobné prezentace


Reklamy Google