Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACE : a) PRÁCE JE URČENA pro žáky 9. ročníku b) TÉMA : LIBERECKÝ KRAJ c) CÍL : prohloubení znalostí o Libereckém kraji d) POMŮCKY : školní atlas ČR,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACE : a) PRÁCE JE URČENA pro žáky 9. ročníku b) TÉMA : LIBERECKÝ KRAJ c) CÍL : prohloubení znalostí o Libereckém kraji d) POMŮCKY : školní atlas ČR,"— Transkript prezentace:

1

2 ANOTACE : a) PRÁCE JE URČENA pro žáky 9. ročníku b) TÉMA : LIBERECKÝ KRAJ c) CÍL : prohloubení znalostí o Libereckém kraji d) POMŮCKY : školní atlas ČR, Zeměpis 4eská republika, pracovní list, psací potřeby e) KLÍČOVÁ SLOVA : názvy měst, historických památek a přírodních zajímavostí f) PILOTÁŽ: práce je součástí opakování probraného kraje. Žáci se seznámili prezentovanými fotografiemi se zajímavými místy a historickými památkami Libereckého kraje. V osmiměrce vyhledali zeměpisné pojmy tohoto kraje a vyznačili je do mapy. Práce přispěla ke zlepšení jejich orientace na mapě ČR. Žáky nejvíce zaujalo povídání o navštívených místech, ke kterému rádi přidali i své zkušenosti z cest po ČR.

3 LIBERECKÝ KRAJ

4 LIBEREC

5 DIVADLO F. X. ŠALDY

6 MEZIMĚSTSKÁ TRAMVAJOVÁ TRAŤ

7 JABLONEC n. NISOU

8 KOZÁKOV

9 TROSKY

10 PRACOVNÍ LIST V OSMISMĚRCE VYHLEDEJ 10 POJMŮ A VYZNAČ JE DO OBRYSU (UČEBNICE STR. 59) LIBERECKÉHO KRAJE

11 PRACOVNÍ LIST – OSMISMĚRKA ŘEŠENÍ

12 ZDROJ INFORMACÍ Vložil uživatel Ragimiri.Http://cs.wikipedia.org [online] , 20:04[cit ]. Soubor:Liberec Region CoA CZ.svg. Dostupné z WWW:. Vložil uživatel Ravac. [online] , 17:23[cit ]. Soubor:Radnice Liberec 2005.jpg Dostupné z WWW:. Vložil uživatel Martin Kozák. [online] , 15:37[cit ]. Soubor:Divadlo liberec.jpg. Dostupné z WWW:. Vložil uživatel Šjů. [online] , 17:34[cit ]. Soubor:Jablonec, Brandl, výhybna 2.jpg. Dostupné z WWW:. Vložil uživatel Krzysiu Jarzyna. [online] , 12:24[cit ]. Soubor:Jablonec nad Nisou 001.JPG. Dostupné z WWW:. Vložil uživatel Bilboq. [online] , 13:20[cit ]. Soubor:Kozakov pohled z klokocskeho pruchodu.jpg. Dostupné z WWW:.

13 Foto autor Borecký D., Novák S., Chalupa P. Zeměpis, Putování naší vlastí, Česká republika, učebnice II.díl. Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s. r. o., Bratislavská 23d, Brno, ISBN Strana 59. Školní atlas Česká republika a Evropa. SHOCart, spol. s.r.o., Zádveřice 48, Vizovice, ISBN Strana


Stáhnout ppt "ANOTACE : a) PRÁCE JE URČENA pro žáky 9. ročníku b) TÉMA : LIBERECKÝ KRAJ c) CÍL : prohloubení znalostí o Libereckém kraji d) POMŮCKY : školní atlas ČR,"

Podobné prezentace


Reklamy Google