Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Práva Pacientů Tato práva jsou prohlášená za platná dnem 25. února 1992 Schválila Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Práva Pacientů Tato práva jsou prohlášená za platná dnem 25. února 1992 Schválila Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky."— Transkript prezentace:

1 Práva Pacientů Tato práva jsou prohlášená za platná dnem 25. února 1992 Schválila Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky

2

3 1. Pacient má právo na ohleduplnou zdravotnickou péči. Pacient má právo na ohleduplnou zdravotnickou péči.

4 2. Pacient má právo znát jméno lékaře Pacient má právo znát jméno lékaře

5 3. Pacient má právo získat od svého lékaře údaje potřebné k tomu, aby mohl před zahájením každého dalšího nového diagnostického či terapeutického postupu zasvěceně rozhodnou, zda s ním souhlasí. Pacient má právo získat od svého lékaře údaje potřebné k tomu, aby mohl před zahájením každého dalšího nového diagnostického či terapeutického postupu zasvěceně rozhodnou, zda s ním souhlasí.

6 4. Pacient má v rozsahu, který povoluje zákon, právo odmítnout léčbu. Pacient má v rozsahu, který povoluje zákon, právo odmítnout léčbu.

7 5. Právo na to aby byl v souvislosti s programem léčby brány maximální ohledy na jeho soukromí a stud. Právo na to aby byl v souvislosti s programem léčby brány maximální ohledy na jeho soukromí a stud.

8 6. Právo očekávat, že veškeré zprávy a záznamy týkající se jeho léčby, jsou považovány za důvěrné. Právo očekávat, že veškeré zprávy a záznamy týkající se jeho léčby, jsou považovány za důvěrné.

9 7. Má právo očekávat, že nemocnice musí podle svých možností přiměřeným způsobem vyhovět pacientovým žádostem o poskytování péče v míře odpovídající povaze onemocnění. Má právo očekávat, že nemocnice musí podle svých možností přiměřeným způsobem vyhovět pacientovým žádostem o poskytování péče v míře odpovídající povaze onemocnění.

10 8. Máme právo očekávat, že naše léčba bude vedena s přiměřenou kontinuitou. Máme právo očekávat, že naše léčba bude vedena s přiměřenou kontinuitou.

11 9. Písemný vědomý souhlas nemocného je podmínkou k zahájení ne terapeutického i terapeutického výkonu. Písemný vědomý souhlas nemocného je podmínkou k zahájení ne terapeutického i terapeutického výkonu.

12 10. Nemocný v závěru života má právo na citlivou péči všech zdravotníků, kteří musí respektovat jeho přání, pokud tato nejsou v rozporu s platnými zákony. Nemocný v závěru života má právo na citlivou péči všech zdravotníků, kteří musí respektovat jeho přání, pokud tato nejsou v rozporu s platnými zákony.

13 11. Pacient má právo a povinnost znát a řídit se platným řádem zdravotnické instituce, kde se léčí (tzv. nemocniční řád). Pacient má právo a povinnost znát a řídit se platným řádem zdravotnické instituce, kde se léčí (tzv. nemocniční řád).

14 Práva hospitalizovaných dětí

15 1. Děti mají být do nemocnice přijímány tehdy, pokud péče kterou vyžadují, nemůže být stejně dobře poskytnuta : v domácím ošetřování nebo při ambulantním docházení.

16 2. Děti v nemocnici mají právo na neustálý kontakt se svými rodiči a sourozenci. Děti v nemocnici mají právo na neustálý kontakt se svými rodiči a sourozenci.

17 3. Děti nebo jejich rodiče mají právo na informace v takové podobě, jaká odpovídá jejich věku a chování. Děti nebo jejich rodiče mají právo na informace v takové podobě, jaká odpovídá jejich věku a chování.

18 4. Děti nebo jejich rodiče mají právo poučeně se podílet na veškerém rozhodování ohledně zdravotní péče, která je jim poskytována.

19 5. S dětmi se musí zacházet s taktem. S dětmi se musí zacházet s taktem.

20 6. Děti mají možnost nosit své vlastní oblečení a hračky. Děti mají možnost nosit své vlastní oblečení a hračky.

21 7. O děti má být pečováno společně s jinými dětmi téže věkově skupiny. O děti má být pečováno společně s jinými dětmi téže věkově skupiny.

22 8. Děti mají být v prostředí, které je zařízeno a vybaveno tak, aby odpovídalo jejich vývojovým potřebám a požadavkům. Děti mají být v prostředí, které je zařízeno a vybaveno tak, aby odpovídalo jejich vývojovým potřebám a požadavkům.

23 9. Děti mají mít plnou příležitost ke hře, odpočinku a vzdělání, přizpůsobenou: Děti mají mít plnou příležitost ke hře, odpočinku a vzdělání, přizpůsobenou: VĚKU VĚKU ZDRAVOTNÍMU STAVU ZDRAVOTNÍMU STAVU

24 Zdroje http://wikipedia.cz http://wikipedia.czhttp://wikipedia.cz http://www.fno.cz/informace-pro- pacienty/prava-hospitalizovaneho-ditete http://www.fno.cz/informace-pro- pacienty/prava-hospitalizovaneho-ditete http://www.fno.cz/informace-pro- pacienty/prava-hospitalizovaneho-ditete http://www.fno.cz/informace-pro- pacienty/prava-hospitalizovaneho-ditete http://www.ikem.cz/www?docid=7095 http://www.ikem.cz/www?docid=7095 http://www.ikem.cz/www?docid=7095

25 Projekt zpracovala a prezentovala: Projekt zpracovala a prezentovala: Tereza Hemerková Tereza Hemerková Petra Nepovímová Petra Nepovímová Martina Žouželková Martina Žouželková Veronika Víšková Veronika Víšková


Stáhnout ppt "Práva Pacientů Tato práva jsou prohlášená za platná dnem 25. února 1992 Schválila Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google