Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Kateřinice, okres Vsetín projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1314 Č. DUMu: VY_12_INOVACE_01_17_Člověk a příroda Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Kateřinice, okres Vsetín projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1314 Č. DUMu: VY_12_INOVACE_01_17_Člověk a příroda Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět."— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Kateřinice, okres Vsetín projekt č. CZ.1.07/1.4.00/ Č. DUMu: VY_12_INOVACE_01_17_Člověk a příroda Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět - 1. a 2. ročník Tematický celek: Zima Autor: Mgr. Bronislava Uličníková Anotace: Prezentace podporuje čtenářskou a informační gramotnost, umožňuje aktivní zapojení žáků při práci na interaktivní tabuli.

2 Ptáky chrání před umrznutím husté, načechrané peří. Dostatek potravy je potřebný k vytvoření energie na udržení stálé tělesné teploty a překonání mrazu. Za nepříznivého mrazivého počasí si ptáci hledají vhodný úkryt. Přebývají v různých dutinách, pod střechami domů, mezi hustými větvemi stromů a keřů.

3 k _ s s _ k_ r a Sýkora koňadra Kos černý Sýkora modřinka _ ý k _ r a

4 v _ a b _ ch _ l z v _ n e _ Vrabec domácí Hýl obecný Zvonek zelený

5 Zhotovit zastřešené krmítko, umístit ho na přehledném a bezpečném místě tak, aby se ptáci na krmítku nestali snadnou kořistí koček a ostatních predátorů. Zavěsit na strom nebo na jiné příhodné místo hnízdní budky k přezimování ptáků. Přikrmovat ptáky.

6 Ptáci se živí semeny rostlin, bobulemi a také plody, které zůstaly přes zimu na stromech a keřích. Vodu ptáci získávají ze sněhu. Lidé mohou do krmítek sypat ptákům krmivo. Vhodné krmivo: olejnatá semena, která jsou důležitým zdrojem energie, např. slunečnice, lněná semínka, bobule rostlin, ovocné plody, jádra vlašských a lískových ořechů, hovězí lůj Nevhodné krmivo: slané a sladké potraviny, kynuté pečivo, uzeniny - způsobují ptákům zdravotní obtíže

7 1. Čím se živí ptáci v zimě? Semeny, bobulemi, plody. 2. Co je důležité pro přežití ptáků v zimě? Dostatek potravy, načechrané peří, úkryt. 3. Jak může člověk pomoci ptákům v zimě? Umístit krmítko, budku, přikrmovat ptáky. 4. Co můžeme sypat do krmítka? Olejnatá semena, bobule, ovocné plody, ořechy. 5. Jaké krmivo nemůžeme dávat ptákům do krmítka? Slané a sladké pečivo, uzeniny. 6. Kteří ptáci navštěvují krmítko? Sýkora koňadra, Sýkora modřinka, Kos černý, Vrabec domácí, Hýl obecný, Zvonek zelený.

8 Zdroje: Obrázky dostupné na WWW:.http://office.microsoft.com Thermos. Wikipedia.cz: PyrrhulaPyrrhulaAutumn.jpg online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Szczepanek, Marek. Wikipedia.cz: Carduelis chloris 3 (Marek Szczepanek).jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Staszczuk, Sławek. Wikipedia.cz: Parus caeruleus1.jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Staszczuk, Sławek. Wikipedia.cz: Parus major m.jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: SoNy cZ. Wikipedia.cz: Kos cerny.jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:   Trachemys. Commons.wikimedia.org: Parus caeruleus (5).jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Karelj. Commons.wikimedia.org: Modřinka 3.jpg [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Kateřinice, okres Vsetín projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1314 Č. DUMu: VY_12_INOVACE_01_17_Člověk a příroda Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět."

Podobné prezentace


Reklamy Google