Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentaci vytvořil:David Nahorniak. Antigravitační zařízení Antigravitační zařízení  Levitace byla odjakživa něco tajuplného a ohromujícího.  Při tom.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentaci vytvořil:David Nahorniak. Antigravitační zařízení Antigravitační zařízení  Levitace byla odjakživa něco tajuplného a ohromujícího.  Při tom."— Transkript prezentace:

1 Prezentaci vytvořil:David Nahorniak

2 Antigravitační zařízení Antigravitační zařízení  Levitace byla odjakživa něco tajuplného a ohromujícího.  Při tom se ale jedná jen o poměrně jednoduchý fyzikální jev.

3  Za pomoci magnetu se víčko přitáhne vzhůru.  Jenže to není vše! Za normálních okolností by se jen k elektromagnetickému magnetu přitáhl.Za pomoci „kouzla“však  začne levitovat.  Když se podíváme z blízka uvidíme málo znatelný pohyb vršku nahoru a dolů.  Kouzlo funguje pomoci složitějšího systému.

4 Technický obvod Technický obvod

5  Cívka se motá kolem železného jádra.  Musí se namotat alespoň:1200zavitů  Nejčastěji se motá s  cívky ale i z drátku.  Cívka vypadá asi takto:

6 Definice magnetu Definice magnetu  Elektromagnet je cívka s jádrem z magneticky měkké oceli, používaná k vytváření dočasného magnetického pole. cívkamagnetickymagnetického polecívkamagnetickymagnetického pole

7


Stáhnout ppt "Prezentaci vytvořil:David Nahorniak. Antigravitační zařízení Antigravitační zařízení  Levitace byla odjakživa něco tajuplného a ohromujícího.  Při tom."

Podobné prezentace


Reklamy Google