Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."— Transkript prezentace:

1 Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název materiálu VY_62_INOVACE_ , výpočet daně z příjmu PO Autor Ing. Blanka Kožíšková Tematická oblast Ekonomika pro 2. ročník OA (Daňová soustava) Ročník 2.ročník Datum tvorby Červen 2013 Anotace Materiál je určen k výuce tematického celku „Daňová soustava v ČR“ včetně výpočtu daní. Metodický pokyn Materiál obsahuje teoretickou část, výkladové příklady i příklady k samostatnému řešení.

2 Anotace Tento učební materiál je určen k procvičování výpočtů daně z příjmu právnických osob. Obsahuje jeden řešený příklad a jeden příklad, který budou řešit žáci samostatně.

3

4 Zadání příkladu Z účetnictví nejmenované s.r.o. jsme zjistili tyto údaje: výnosy …………… ,- Kč náklady ………… ,- Kč Na výzkum a vývoj v daném roce podnik vynaložil částku ,- Kč a místní nemocnici daroval ,- Kč. Zaměstnává jednoho zaměstnance s těžším zdravotním postižením. Vypočítejte daňovou povinnost této s.r.o. za dané zdaňovací období.

5 Řešení příkladu Nejdříve vypočítáme HV (jako rozdíl výnosů a nákladů) Podnik vykazuje zisk …………………… Kč - odčit. položka (výzkum, vývoj) Kč Snížený ZD Kč - dar (min Kč, max 10% ze sníženého ZD) Kč Upravený ZD Kč

6 Řešení příkladu Zaokrouhlíme na celé 1.000,- Kč dolů Kč Daň 19% Kč - sleva na dani (ZC s těžším zdravotním postižením Kč Daňová povinnost Kč Daňová povinnost této s.r.o. za dané zdaňovací období (tj. rok) činí Kč

7 Příklad na samostatné řešení Podnik ZERTOM, a. s. vykázal v daném roce celkové výnosy Kč a celkové náklady Kč. V letošním roce chce jako odčitatelnou položku uplatnit ztrátu z roku 2010 ve výši Kč. Podnik daroval nejmenované politické straně na její volební kampaň Kč a zaměstnává 2 pracovníky s lehčím zdravotním postižením. Vypočítejte daňovou povinnost podniku ZERTOM, a.s.

8 Výsledek příkladu Daňová povinnost k dani z příjmu právnických osob podniku ZERTOM, a.s. za daný rok činí Kč

9 Použité zdroje Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmu


Stáhnout ppt "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google