Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S l u n í č k o Autor : Mgr. Romana Vítková ZŠ a MŠ Nedašov VY_32_Inovace_15VR-2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S l u n í č k o Autor : Mgr. Romana Vítková ZŠ a MŠ Nedašov VY_32_Inovace_15VR-2."— Transkript prezentace:

1 S l u n í č k o Autor : Mgr. Romana Vítková ZŠ a MŠ Nedašov VY_32_Inovace_15VR-2

2 Anotace Materiál obsahuje pracovní postup výroby sluníčka z keramické modelovací hmoty formou prezentace. Autor Romana Vítková Datum zhotovení květen 2012 Jazyk český Očekávaný výstup používá jednoduché postupy k vytváření předmětů z různých materiálů, pracuje podle jednoduchého slovního návodu a předlohy Speciální vzdělávací potřeby žádné Klíčová slova práce s keramickou modelovací hmotou, sluníčko, pracovní postup, Svátek matek Druh učebního materiálu prezentace Druh interaktivity aktivita Cílová skupina žák Stupeň a typ vzdělání základní vzdělávání - první stupeň Typická věková skupina 2.třída Celková velikost 4,45 MB

3 ? Maminka má dneska svátek, koupil bych jí pěkný dárek Ale dnes, ale dnes, úplně jsem bez peněz. Co teď? Zavolám kamarádce Katce, snad mi pomůže.

4 Ahoj Katko, tady Otík. Nemáš nějaký nápad, co bychom mohli vyrobit mamince k svátku? Ahoj Otíku, mám nápad, odpověď najdeš v tajence.

5 HOUSENKA TULIPÁN KUŘE SELE KRÁLÍK VČELA KOČKA MOTÝL

6 Vyrobíme sluníčko. Budeme postupovat podle návodu.

7 Připravíme si : Keramickou modelovací hmotuKulaté skleničky nebo vykrajovačky o průměru 8 cm a 4,5 cm. Zaostřenou špejliVykrajovačku – kytičkuOčička

8 Potom ještě: Mašličku dlouhou 20 cmOranžový papír Lepidlo - HerkulesCelofánový sáček 8 x 16 cm Váleček

9 Z keramické hmoty vymodelujeme kuličku, kterou válečkem rozválíme na tenkou placku.

10 Kulatou skleničkou nebo tvořítkem vykrojíme kruh o průměru 8 cm.

11 Vykrajovačkou o průměru 4,5 cm naznačíme kruh do středu sluníčka.

12 Zaostřenou špejlí rovnoměrně vytlačíme paprsky.

13 Zbytek keramické hmoty rozválíme a vykrojíme dvě malé kytičky. Tváře umístíme na správné místo a jemně přitlačíme.

14 Z kousku hlíny vyválíme váleček, který prohneme a vytvarujeme do tvaru pusinky.

15 Malou kuličku (nos) umístíme mezi tváře a přitlačíme. Špejlí vytlačíme do sluníčka dírku na pověšení.

16 Nakonec lepidlem přilepíme oči a necháme sluníčko 24 hodin odpočívat.

17 Suché sluníčko zabalíme do celofánového sáčku. Z oranžového papíru vystřihneme čtvereček 8 x 8 cm, vložíme ho do sáčku spolu se sluníčkem a uvážeme žlutou mašličkou.

18 Děkuji za skvělou radu, snad to zvládnu. Ahoj!

19 Metodika: prezentace seznamuje žáky s pracovním postupem při výrobě sluníčka z keramické modelovací hmoty. Učitel postupně kliká myší, žáci jednotlivé kroky sledují a snaží se je zapamatovat. Součástí prezentace je i motivace v podobě křížovky a básničky, která připomíná žákům blížící se Svátek matek. Výrobu keramického sluníčka by měli žáci zvládnout samostatně při frontální výuce praktických činností.

20 Použité zdroje: 120,000 CLIPART IMAGES. Ideal for home, office and school [CD-ROM]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Ok-papirnictvi.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Rafoshop.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Oferta.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Gastrofit.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Toppotraviny.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. 1.bp.blogspot.co [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. katpro.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Mmsprani.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Kuchynskepotreby.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. Zs.mostyujablunkova.cz [online]. [Cit ]. Dostupný na WWW: VLASTNÍ TVORBA


Stáhnout ppt "S l u n í č k o Autor : Mgr. Romana Vítková ZŠ a MŠ Nedašov VY_32_Inovace_15VR-2."

Podobné prezentace


Reklamy Google