Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚSTROJÍ ZRAKU I Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná 276, okres Vsetín, příspěvková organizace projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1504.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚSTROJÍ ZRAKU I Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná 276, okres Vsetín, příspěvková organizace projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1504."— Transkript prezentace:

1 ÚSTROJÍ ZRAKU I Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná 276, okres Vsetín, příspěvková organizace projekt č. CZ.1.07/1.4.00/ Č. DUMu: VY_52_INOVACE_564 Tématický celek: Biologie člověka Autor: Zuzana Šutariková Anotace:Materiál je určen pro práci s interaktivní tabulí. Slouží k probírání učiva Ústrojí zraku. Text v prezentaci je animovaný a lze jej využít jako stručný zápis do sešitu. Materiál obsahuje internetový hypertextový odkaz a obrázky k větší názornosti a zpestření výuky.

2 ÚSTROJÍ ZRAKU (1. část)

3 ZRAK  snímá 80% informací z okolí  orgán zraku = oko - uloženo v dutině – OČNICE Ochrana oka: → obočí - chrání před potem a paprsky shora → víčka a řasy - chrání zpředu - víčka: pokryta SPOJIVKOU (prokrvená blanka)

4 Ochrana oka: → slzy - chrání před vysycháním, ničí mikroby, snižují tření víček - vylučovány ze slzní žlázy slzní kanálek (odvádí přebytečné slzy)

5 STAVBA OKA

6 Oční koule - 3 vrstvy: → bělima → cévnatka → sítnice BĚLIMA CÉVNATKA SÍTNICE

7 internetový odkaz na animovaný popis stavby oka

8 Citace  (volné dílo)  (volné dílo)  (volné dílo)  SILVERSMITH, Erin. Tear system.svg [online]. 6. března :20. [cit ]. Dostupný z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tear_system.svg  _of_the_human_eye_cs.svg?uselang=cs (volné dílo) _of_the_human_eye_cs.svg?uselang=cs  _of_the_human_eye_multilingual.svg?uselang=cs (volné dílo) _of_the_human_eye_multilingual.svg?uselang=cs

9 Citace  JURVETSON, Steve. Blue eye.jpg [online]. 24. srpna :31. [cit ]. Dostupný z WWW:.http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Blue_eye.jpg


Stáhnout ppt "ÚSTROJÍ ZRAKU I Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná 276, okres Vsetín, příspěvková organizace projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1504."

Podobné prezentace


Reklamy Google