Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Zdeňka Smetany Anotace: Seznámení s ilustracemi Zdeňka Smetany Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Zdeňka Smetany Anotace: Seznámení s ilustracemi Zdeňka Smetany Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, Baška Ilustrace Zdeňka Smetany Anotace: Seznámení s ilustracemi Zdeňka Smetany Autor: Mgr. Vladimíra Teperová Ověření ve výuce : , 2.třída Vyučovací předmět: Čtení a literární výchova Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_09_Čj

2 ZŠ a MŠ Baška př. org Baška 137 Práce zpracovaná v rámci projektu:

3 Zdeněk Smetana Wikipedie Zdeněk Smetana (1925) je český animátor, scenárista a výtvarník. Pracoval ve studiu Bratři v triku a později byl režisérem v Krátkém filmu Praha.

4 Získal přes padesát ocenění na českých i zahraničních filmových přehlídkách a festivalech, m. j. i Cenu londýnské akademie za nejlepší film roku. Stvořil mnoho postaviček a podílel se na animaci večerníčků.

5 Nejznámější z nich: Pohádky z mechu a kapradí, Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Štaflík a Špagetka, Malá čarodějnice, Radovanovy radovánky. Ilustroval také několik knih pro děti.

6 Zdeněk Smetana

7

8

9 Rákosníček

10 Křemílek a Vochomůrka

11 Štaflík a Špagetka

12 Malá čarodějnice Autor: Otfried Preussle Ilustrace: Zdeněk Smetana

13 Vladislav Vančura: Kubula a Kuba Kubikula Ilustrace: Zdeněk Smetana

14 Kubula a Kuba Kubikula

15 Zdeněk Svěrák: Radovanovy radovánky Ilustrace: Z. Smetana

16 Použité zdroje: [ cit ]. Dostupné na www : Zden%C4%9Bk Smetana. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, , last modified on [cit ]. Dostupné z WWW:. Fotografie Z. Smetany:http://www.animsvet.cz/osoba/188-zdenek-smetana alikoviny.asp?c=A061202_kdobyn_al Z. Smetana v ateliéru,foto Rudolf Procházka: as.cz/archiv04/0204/02titul.htm Rákosníček:http://www.ceskatelevize.cz/program/vecernicek/galerie_rakosnicek.ht ml Křemílek Vochomůrka: html Štaflík a Špagetka:http://www.dvdklub.cz/DVD/SHOP/FILM/ Omalovanky- Zdenek-Smetana---Omalovanky-A5.html?allGENRE=true

17 citace : [cit ]. čarodějnice:http://www.ceskatelevize.cz/porady/ mala-carodejnice/ Kubula a Kuba Kubikula:http://www.ceskatelevize.cz/program/vecernicek Radovanovy radovánky: radovanovy-radovanky


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Zdeňka Smetany Anotace: Seznámení s ilustracemi Zdeňka Smetany Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google