Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PredictionsPredictions „Will“ future – budoucí čas.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PredictionsPredictions „Will“ future – budoucí čas."— Transkript prezentace:

1 PredictionsPredictions „Will“ future – budoucí čas

2 Užití slovesa „will“ Will užijeme pro vyjádření budoucího času, pokud se jedná o: Domněnku (guess) Předpověď (prediction) Sloveso will má ve všech osobách stejný tvar. Po will následuje vždy infinitiv slovesa.

3 Complete “will””and translate. (Doplň „will“ a přelož.) The world __________ end in 2050. Some animals __________ die soon. I __________ have three children. My mother __________live to be 100. We __________ spend holidays in the universe.

4 In 50 years… Put the predictions into groups. (Roztřiď předpovědi do skupin.) I think that…I don´t think that… People will live on the moon. Children will learn at home with the virtual teacher. Robots will do all the housework. We will have medicine for cancer. The cars will fly in the air. There will be no pollution on earth.All people will have enough money.

5 Write about you…(Napiš o sobě…) In 10 years…. I __________ probably have _________________ Maybe I __________ learn __________________ I think that I __________ be _________________ I __________not have ______________________ Maybe I __________ live____________________ I __________ probably find __________________ I think that I __________ not know ____________

6 Correct the mistakes. (Oprav chyby.) Our family will living in a new flat. I not will have a fast car. My sister will finish probably her studies. All people in the world will happy. I willn´t be married in five years. Future

7 Autor: Mgr. Lenka Beranová Datum: 18. prosince 2012 Ročník: 8. RVP: Jazyk a jazyková komunikace – Cizí jazyk – Anglický jazyk Téma: Budoucí čas – užití slovesa „will“ - predictions Anotace: Materiál obsahuje stručný výklad užití slovesa „will“ pro vyjádření domněnky nebo předpovědi v budoucím čase. Cvičení jsou zaměřena na formální stránku budoucího času, ale také na schopnost vyjadřovat se o budoucnosti světa a žáků samotných.


Stáhnout ppt "PredictionsPredictions „Will“ future – budoucí čas."

Podobné prezentace


Reklamy Google