Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Myš, tablet, modem, UPS NÁZEV ŠKOLY2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko, J. A. Komenského 1023, okres Písek ČÍSLO PROJEKTUCZ.1.07/1.4.00/21.1611 ČÍSLO ŠABLONYIII/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Myš, tablet, modem, UPS NÁZEV ŠKOLY2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko, J. A. Komenského 1023, okres Písek ČÍSLO PROJEKTUCZ.1.07/1.4.00/21.1611 ČÍSLO ŠABLONYIII/2."— Transkript prezentace:

1 Myš, tablet, modem, UPS NÁZEV ŠKOLY2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko, J. A. Komenského 1023, okres Písek ČÍSLO PROJEKTUCZ.1.07/1.4.00/ ČÍSLO ŠABLONYIII/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT NÁZEV MATERIÁLUMyš, tablet, modem, UPS ČÍSLO SADY1 ČÍSLO MATERIÁLUVY_32_INOVACE_11 AUTOR MATERIÁLUMgr. Michal Divíšek

2 Myš – vstupní zařízení přenášející pohyb ruky na podložce na pohyb šipky na monitoru Dnes se užívají především optické myši – snímání pomocí odrazu infračerveného paprsku. Často jsou používány bezdrátové myši, kde datový kabel je nahrazen radiovým signálem. Pro připojení je nejobvyklejší USB. Jsou vyráběny různé ergonomické tvary.

3 Tablet – Tablet je zařízení, které se skládá z pevné podložky s aktivní plochou a z pohyblivého snímacího zařízení v podobě bezdrátového pera. Toto zařízení umožňuje ovládat počítač stejně jako s pomocí myši. Moderní tablety jsou citlivé i na tlak a je možné měnit tloušťku a charakter čáry v závislosti na tlaku na hrot pera. Aktivní – ihned je vše zpracováváno a jedná se o samostatné PC Pasivní – pouze náhrada polohovacího zařízení – myši, nutnost připojení k PC

4 Modem – zařízení umožňující převod analogového a digitálního signálu Modemy se používají především pro přenos digitálních dat pomocí analogové přenosové trasy. Přenosová trasa může být telefonní linka, koaxiální kabel, radiový přenos. Jde o nezbytné zařízení pro napojení k Internetu.

5 UPS – záložní zdroj Pro případ přerušení dodávky el.proudu najede záložní zdroj. Užívá se pro udržení nepřetržité činnosti PC ( nemocnice, projekce, řízení výroby,... ) Nejčastěji je použit u serverů pro uzavření serverových operací při výpadku el.proudu po dobu několika minut. Základem je dobíjecí akumulátor.

6 Odkazy a uvedení autorů : Snímky : estimated/ estimated/ routerem/ routerem/


Stáhnout ppt "Myš, tablet, modem, UPS NÁZEV ŠKOLY2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko, J. A. Komenského 1023, okres Písek ČÍSLO PROJEKTUCZ.1.07/1.4.00/21.1611 ČÍSLO ŠABLONYIII/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google