Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u jiných stavebních oborů – např. tesař, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, apod. Metodický pokyn: Materiál je určen k použití učitelem při výuce – pro větší názornost a atraktivnost výkladu. Materiál si klade za cíl názorně zdůraznit základní fakta k probíranému tématu.

3 Jednotlivé kovové výrobky - pokračování, skupina 7 7. Výztužné sítě Svařované ve všech bodech křížení - sváření přímo v hutích S čtvercovými nebo obdélníkovými oky Dodávají se ve svitcích nebo tabulích 2x3 nebo 2x5 m s oky 100x100, 150x150, 200x200, 100x150 a 100x200 mm. Např. svařované sítě KARI z drátů s žebírkovou úpravou a s oky 150x150 a 200x200 mm

4 Svařované sítě 1- čtvercová oka, 2 – obdélníková oka Dráty na sítě a – hladký drát, b – drát s vtisky, c – drát s žebírky

5 Jednotlivé kovové výrobky - pokračování, skupina 8 8. Plechy Dle kvality materiálu Neušlechtilé Ušlechtilé Dle jejich tloušťky Tlusté – více než 3 mm Tenké – do tloušťky 2,5mm Dle povrchové úpravy Povrchově upravené Bez povrchové úpravy

6 Používané plechy ve stavebnictví Neušlechtilý pozinkovaný plech za studena válcovaný a tepelně zpracovaný Plech se širokými ohýbanými profily (pozinkovaný nebo s lesklým povrchem) Vlnitý plech Vlnitý plech a plech s ohýbanými profily – opláštění a střešní plášť průmyslových, hospodářských staveb, supermarketů Pozinkovaný plech – okapové roury, střešní žlaby, střešní okna, oplechování úžlabí, apod.

7 Plechy se širokými ohýbanými profily

8 Jednotlivé kovové výrobky - pokračování, skupina 9 9. Neželezné kovy a slitiny Hliník a jeho slitiny - dural (hliník + hořčík + měď) - silumin (hliník + křemík) - elektron (hořčík + hliník) Olovo (= nejtěžší technický kov) Zinek Cín Měď Mosaz (měď + zinek)

9 Opakování: Jak se vyrábí a k čemu slouží kovové výztužné sítě? Jaké znáte plechy používané ve stavebnictví? Jaký plech používáme na stavbách pro klempířské konstrukce a pro oplechování? Co řadíme mezi neželezné kovy a jejich slitiny?

10 Použité zdroje:  L. Hamák, E. Gregorová, O. Tibitanzl – Stavební materiály II pro 2. a 3. ročník SOU, Praha, SOBOTÁLES,2003,ISBN 80-85920-95-6  K. Pendl, J. Štrop, O. Tibitanzl - Příručka pro zedníka Praha, SOBOTÁLES,1999,ISBN 80-85920-54-9  Není-li uvedeno jinak, je použitý materiál ze zdrojů autora.


Stáhnout ppt "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."

Podobné prezentace


Reklamy Google