Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."— Transkript prezentace:

1 Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název materiálu Oceňování dlouhodobého majetku – VY_32_INOVACE_ Autor Ing. Jana Kulhavá Tematická oblast Účetnictví pro OA Ročník Třetí Datum tvorby Říjen 2013 – únor 2014 Anotace Materiál je určen pro výuku tematického celku základy účetnictví pro podnikatele a podniky… Metodický pokyn Materiál obsahuje výklad, příklady k procvičení, písemné práce.

2 Anotace Zopakovat jednotlivé způsoby oceňování majetku (obecně). Vysvětlit způsoby oceňování dlouhodobého majetku na konkrétních příkladech.

3 Oceňování dlouhodobého majetku

4 Osnova: 1) opakování způsobů oceňování 2) výklad 3) procvičení

5 Způsoby oceňování OPAKUJEME: 1) Vyjmenujte, jakými cenami je možné oceňovat majetek. 2) Který zákon upravuje oceňování pro potřeby účetnictví? 3) Charakterizujte jednotlivé způsoby oceňování. 4) Které způsoby oceňování, je možné použít pro účtovou tř. 0?

6 Výklad nové látky : 1. POŘIZOVACÍ CENA (PC) a) PC = …………….. b) Jmenujte vedlejší pořizovací výdaje. c) Co se nezahrnuje do pořizovací ceny??? (práce s učebnicí)

7 2. CENA NA ÚROVNI VLASTNÍCH NÁKLADŮ a) cena je tvořena………….. b) konkrétní příklad……….

8 3 ) REPRODUKČNÍ POŘIZOVACÍ CENA (RPC) a) RPC = ………………… b) Kdy je možné tuto cenu použít??? 4 ) Tržní hodnota se používá pro DFM (06.), v období účetní závěrky

9 Zásady pro oceňování DM Otázky: 1)podnik dostal dotaci na pořízení výrobní linky. (výrobní linka stojí 3 mil Kč, dotace činila 1 mil Kč). Jaká je pořizovací cena výrobní linky??? 2) budova byla zvýšena o 1 patro, jakou bude mít hodnotu????

10 Procvičování 1) Podnik se rozhodl postavit administrativní budovu na pozemku, který je již vlastnictvím podniku. Před vlastní výstavbou nejprve byly provedeny stavební úpravy na pozemku za ,- Kč. Projekt na výstavbu nové budovy stál ,-Kč. Stavební práce celkem byly ,- Kč. Vlastní zaměstnanci podniku provedli úpravy uvnitř nové budovy v hodnotě ,- Kč. Za kolaudaci zaplatili 2 500,- Kč. Zápis do katastru nemovitostí, (list vlastnictví) 1 500,- Kč. Kolik Kč je pořizovací cena nové budovy??? ( ,-)

11 Procvičování 2)Podnik se rozhodl nakoupit výrobní linku mimo EU. Hodnota výrobní linky v přepočtu na Kč je ,- Kč. Clo činilo Kč. Doprava částečně byla uskutečněna vlastními zaměstnanci za ,- Kč. Montáž byla provedena tuzemským dodavatelem v hodnotě ,- Kč. Kursové rozdíly činily 1 300,- Kč. Kolik je pořizovací cena výrobní linky??

12 PROCVIČOVÁNÍ 3) Jmenujte 4 příklady výdajů, které se NEZAHRNUJÍ do pořizovací ceny DM. 4) Jmenujte 7 příkladů výdajů, které jsou součástí pořizovací ceny DM. 5) Kam zaúčtujete úroky z úvěru na pořízení DM????

13 Použité zdroje: Zákon o účetnictví č. 563/1991 Sb., novela č. 503/2012 Sb. Vzorový účtový rozvrh 2013 Rozvaha a výsledovka 2013 Pavel Štohl,Učebnice účetnictví 2013 pro střední školy a veřejnost, 1. díl. Znojmo, 2013 Obrázek –


Stáhnout ppt "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google