Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TŘÍDÍME ODPADY VY_32_INOVACE_19_03 Tato práce je šířena pod licencí CC BY-SA 3.0. Odkazy a citace jsou platné k datu vytvoření této práce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TŘÍDÍME ODPADY VY_32_INOVACE_19_03 Tato práce je šířena pod licencí CC BY-SA 3.0. Odkazy a citace jsou platné k datu vytvoření této práce."— Transkript prezentace:

1 TŘÍDÍME ODPADY VY_32_INOVACE_19_03 Tato práce je šířena pod licencí CC BY-SA 3.0. Odkazy a citace jsou platné k datu vytvoření této práce.

2 Škola: Základní škola Trávníky Otrokovice, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2637 Název výukového materiálu: Třídíme odpady Autor: Mgr. Irena Miklová Vytvořeno: 29. 4. 2013 Ročník: 1. – 3. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Prvouka Tematický okruh: Proměny přírody Téma: Ochrana přírody Pomůcky: Pouzdro, papír, PC, dataprojektor Anotace: Prezentace může být využita jak při projektu Den Země či v rámci výuky prvouky – ochrana přírody. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízeních. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Objekty použité v této práci jsou součástí SW Microsoft® Office. Text je vlastní originální tvorbou au tora. Fotografie – vlastní archiv autora.

3 Papír – kontejner modré barvy  noviny  časopisy  sešity  knihy  propagační letáky  rozložené krabice  špinavý a mastný papír  papírové pleny  papírové kapesníky  papírové ručníky SPRÁVNĚŠPATNĚ

4 Sklo – kontejner zelené barvy  čiré sklo  barevné sklo  sklo z oken  nevratné láhve  autosklo  porcelán  žárovky  zářivky  obrazovky televize  monitor počítače SPRÁVNĚŠPATNĚ

5 Plasty – kontejner žluté barva  stlačené PET lahve  igelitové tašky a sáčky  kelímky od potravin  mikrotenové sáčky  vypláchnuté plastové nádoby od mycích prostředků  polystyren  vícevrstvé obaly (nápojové kartony)  znečištěné plastové nádoby  molitan  pneumatiky  linolea SPRÁVNĚŠPATNĚ

6 Elektroodpad – kontejner červené barvy  televizní obrazovky a počítačové monitory  lednice  drobné elektrické spotřebiče (mixér, kulma, fén, varná konvice)  zářivky a výbojky  autobaterie  baterie (tužkové, monočlánky)  mají své vlastní nádoby SPRÁVNĚŠPATNĚ

7 SMĚSNÝ ODPAD – kontejner černé barvy  Do směsného odpadu samozřejmě patří to, co nelze vytřídit jinam. Ovšem měli bychom si pamatovat, že pokud se do směsného odpadu občas připlete např. kelímek od jogurtu nestane se tolik, jako když se do něj dostane třeba jen jedna tužková baterie.

8 Nebezpečný odpad – ukládá se do sběrného dvora  nádoby od sprejů  zahradní chemie  mazací oleje a tuky  ředidla a barvy  léky a teploměry  kyseliny a hydroxidy  lepidla a pryskyřice  fotochemikálie  pesticidy (přípravky na hubení hmyzu, hlodavců, plevelu, odstraňování plísní)

9 Bioodpad – ukládá se do sběrného dvora  posekaná tráva  spadané ovoce (prokládané trávou a řezem z keřů)  řezanka a větvičky z ořezu keřů  zemina z květin bez květináčů  plevele  pokojové rostliny  listí  odpady z ovoce a zeleniny (okrajky z brambor, mrkve, okusky jablek apod.)

10 Hra:  připravit si barevné kartičky s názvy kontejneru  donést různé druhy odpadu (každé dítě jeden)  každé dítě přiloží k názvu či barvě kontejneru  lze to i použít pouze s napsanými jmény jednotlivých odpadů

11 Návštěva sběrného dvoru či třídičky odpadu  V rámci Dne Země lze zajistit prohlídku sběrného dvoru či třídičky odpadu  V rámci pravidelného sběru papíru výběr starých elektrospotřebičů.

12 U naše škola třídí odpad


Stáhnout ppt "TŘÍDÍME ODPADY VY_32_INOVACE_19_03 Tato práce je šířena pod licencí CC BY-SA 3.0. Odkazy a citace jsou platné k datu vytvoření této práce."

Podobné prezentace


Reklamy Google