Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_03/2/36_ZEMĚPIS Střední Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_03/2/36_ZEMĚPIS Střední Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_03/2/36_ZEMĚPIS Střední Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICTAnotace Seznamuje žáky s daným kontinentem z přírodních a společensko - hospodářských hledisek. Žáci si rozvíjí komunikativní kompetence, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence pracovní. Žáci pracují s atlasem, textem. Prezentace je určena pro žáky 6. ročníků.Vypracoval Mgr. Vladan Chlumský Oblast Člověk a příroda

2 Střední Evropa 2. 1.

3 3. Střední Evropa Přírodní podmínky: mírný pás s oceánským až kontinentálním podnebím (+vysokohorské), listnaté a smíšené lesy, pestrý povrch (mladé velehory, usazeninami vyplněné kotliny, stará erodovaná pohoří, ledovcem zarovnané nížiny), řeky (Dunaj – Černé m.), Labe, Rýn (Severní m), Odra, Visla (Baltské moře). Socioekonomické podmínky: podobný kulturně-historický vývoj, státní zřízení republiky (kromě Lichtenštejnska), většina členy EU (kromě Švýcarska a Lichtenštejnska). Státy Střední Evropy: 1.Státy tzv. Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko) 2.Alpské země (Švýcarsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko) 4.

4 Použité obrázky dostupné pod licencí Creative Commons na 1. [cit ] 1. [cit ] 2. [cit ] 2. [cit ] 3. [cit ] 3. [cit ] 4. [cit ] 4. [cit ]


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_03/2/36_ZEMĚPIS Střední Evropa Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google