Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Laboratorní cvičení Téma: Pozorování buněk Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Laboratorní cvičení Téma: Pozorování buněk Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."— Transkript prezentace:

1 Laboratorní cvičení Téma: Pozorování buněk Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Opakování Jak dělíme organismy podle počtu buněk? Co to jsou organely? Jaké organely známe a jakou mají funkci? Jaké organely bude obsahovat buňka cibule a jaké ne?

3 Laboratorní cvičení Téma: Pozorování buněk Pomůcky: cibule, mikroskop, podložní sklíčko, krycí sklíčko, kádinka s vodou, kapátko, nůž.

4 Postup práce I Připravte si pomůcky k mikroskopování a rozdělte cibuli na několik menších částí. Ze spodní části jednoho z listů cibule sloupněte tenkou blanku (pokožku). Z pokožky vyřízněte část o rozměrech cca 5×5 mm a vložte ji na podložní sklíčko.

5 Postup práce II Zakápněte trochou vody a přikryjte ji krycím sklíčkem. Vložte pod mikroskop a pozorujte buňky pokožky cibule. Do sešitu si nakreslete, co jste viděli v mikroskopu. Nezapomeňte uvést zvětšení mikroskopu!

6 Co vidíme v mikroskopu?

7 Obrázek v sešitě Zvětšení objektivu: 40× Zvětšení okuláru: 10×

8 Shrnutí Co jsme pozorovali pod mikroskopem? Jaký tvar měly buňky, které jsme pozorovali pod mikroskopem? Jaké organely jsme v těchto buňkách viděli?

9 Zdroje GIAC83,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Eukaryota cell structure.PNG. Dostupné pod licencí public domain z WWW:. SULLIVAN, J. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. YellowOnions.jpg. Dostupné pod licencí public domain z WWW:. RICCE,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Microscopio reichert1.jpg. Dostupné pod licencí public domain z WWW:. UNKKY,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ].File:Becher-pyrex-150mL.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic z WWW:. EITAN F,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Dropper.JPG. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported z WWW:. MGA73BOT,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Loeg – onion.jpg. Dostupné pod licencí public domain z WWW:. SZOCZ, T. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Fedolemez.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported z WWW:. FOTOTHEKBOT,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Fotothek_df_roe- neg_ _001_Zwei_Pioniere_an_einem_Mikroskop.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution- Share Alike 3.0 Germany z WWW:. SHADDACK,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Microphoto-cells-onion1.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic z WWW:. vlastní práce podle: SHADDACK,. Commons.wikimedia.org [online] [cit ]. File:Microphoto-cells-onion1.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic z WWW:.


Stáhnout ppt "Laboratorní cvičení Téma: Pozorování buněk Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google