Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Princeznička na bále tvoření s těstovinami.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Princeznička na bále tvoření s těstovinami."— Transkript prezentace:

1 Princeznička na bále tvoření s těstovinami

2 NA BÁLE POZTRÁCELA JEJÍ TÁTA, MOCNÝ , SI ZAVOLAL. „HONZÍKU, MÁŠ NAMÁLE, PŘINES NÁM TY !“

3 BĚŽEL ZA , NAKOPAL TAM VYSYPAL JE PŘED „NESU VÁM TY “ VĚTŠÍ UŽ TAM NEMĚLI, SNĚDLI JE UŽ V NEDĚLI.

4 Inspirace na tvoření s těstovinami
1. Vánoční ozdoby korálky drak zápichy

5 Dokresli princeznu a krále – nosy, koruny, šperky (korále)…

6 Použité zdroje obrázků a textů
Text „První pohádka“ (snímek č.2 a č.3) – HRUBÍN, František. Dvakrát sedm pohádek. Praha: Albatros nakladatelství, a.s., 2007, ISBN

7 Materiály, pomůcky a technické vybavení
Dotyková obrazovka, připojená k PC Počítač připojený k internetu Didaktický kufřík - KUMUČ (těstoviny, provázek, nůžky, barvy, lepidlo, tavná pistole,…) Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 Metodický postup Materiál je vyroben jako úvod pro tvoření s těstovinami. Na prvních dvou snímcích si děti zopakují známou rýmovanou pohádku od Františka Hrubína pomocí obrázkového čtení. Na dalším snímku jsou 4 odkazy na inspirativní obrázky na internetu. Ty mohou děti využít při vlastním tvoření. Pracovní list je určený k tisku – děti dokreslí obličeje princezny a krále, vybarví je. Dokreslovat mohou i při prezentaci „perem“ – nástroj prezentace. Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Práce s interaktivním výukovým materiálem
Snímky s básničkou a pracovní list jsou bez animací Na snímku s inspiracemi jsou aktivní 4 dlaždice. Po dotyku se otevře okno s příslušným obrázkem na internetu. Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 Prvky polytechnické výchovy
Vzdělávací oblast – DÍTĚ A JEHO PSYCHIKA (PSYCHOLOGICKÁ) Vzdělávací podoblast – Poznávací schopnosti - tvořivost, vynalézavost, fantazie Dosažené konkretizované výstupy – experimentovat s výtvarně netradičními materiály Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 Cíle polytechnické výchovy
Vnímat vliv techniky na společnost a přírodu Směrovat děti k získávání základních pracovních dovedností a návyků Chápat postavení techniky a technických oborů v životě lidstva jako devízu Učit děti základním poznatkům o technice Vést děti ke kooperativnímu hodnocení a sebehodnocení Podpořit rozvoj myšlenkového potenciálu dětí Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Princeznička na bále tvoření s těstovinami."

Podobné prezentace


Reklamy Google