Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACE a) PRÁCE JE U R ČENA PRO ŽÁKY 8. ROČNÍKU B) TÉMA: SEVERNÍ EVROPA-NORSKO C) CÍL UČEBNÍHO MATERIÁLU: žáci se seznámí se státem severní Evropy- Norskem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACE a) PRÁCE JE U R ČENA PRO ŽÁKY 8. ROČNÍKU B) TÉMA: SEVERNÍ EVROPA-NORSKO C) CÍL UČEBNÍHO MATERIÁLU: žáci se seznámí se státem severní Evropy- Norskem."— Transkript prezentace:

1

2 ANOTACE a) PRÁCE JE U R ČENA PRO ŽÁKY 8. ROČNÍKU B) TÉMA: SEVERNÍ EVROPA-NORSKO C) CÍL UČEBNÍHO MATERIÁLU: žáci se seznámí se státem severní Evropy- Norskem. D) POMŮCKY: školní atlas světa, učebnice zeměpis 1.díl Evropa, psací potřeby E) KLÍČOVÁ SLOVA: Špicberky, Jan Mayen, Galdhøpiggen, Stockholm, Narvik, Hardangerfjord. F) PILOTÁŽ: pomocí školního atlasu (s. 82) žáci vyhledávali a na nástěnné mapě Evropy ukazovali prezentované pojmy. Nově získané informace si zapsali do sešitů.

3 NORSKO ROZLOHA: km² z toho pevnina km² (6,0 % vodní plochy) POČET OBYVATEL: Konstituční monarchie. Současným panovníkem je od roku 1991 král Harald V. Norsko je rozděleno na 19 krajů.

4 K Norsku patří arktické souostroví Špicberky a ostrov Jan Mayen. Norsko je převážně hornatá země, nejvyšší hora Galdhøpiggen měří 2469 m. V její blízkosti také leží dva norské ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen, lákající každý rok tisíce turistů.

5 HLAVNÍ MĚSTO

6 KRÁLOVSKÝ PALÁC

7 NARVIK – PŘEKLADIŠTĚ ŽELEZNÉ RUDY

8 HARDANGERFJORD

9 Norsko je rozvinutý průmyslový stát, významnou roli hraje těžba dřeva, ropy a zemního plynu, a dalších nerostných surovin. Důležitý je rybolov. Především kvůli případnému omezení těžby ropy a rybolovu Norsko opakovaně odmítlo vstup do EU. Norsko je velkým výrobcem poměrně čisté elektrické energie, která se z více než 99 % vyrábí v hydroelektrárnách.

10 Zdroj informací: ZIVNER, Hayden120. [online] , 06:36[cit ]. Soubor:Map Norway political-geo.png.Dostupné z WWW:. ZIVNER, Tasca. [online] , 13:35[cit ]. Soubor:OSLO-NO ubt.jpeg.Dostupné z WWW:. ZIVNER, Li-sung. [online] , 19:54[cit ]. Soubor:Oslo palace1.jpg.Dostupné z WWW:. ZIVNER, Lapplänning. [online] , 22:04[cit ]. Soubor:Narvik malmhamn.jpg.Dostupné z WWW:. ZIVNER, Aqwis. [online] , 19:12[cit ]. Soubor:PanoHardangerfjorden1.jpg.Dostupné z WWW:. ŠKOLNÍ ATLAS SVĚTA. Vydala Kartografie Praha, a.s ISBN Strana 82.


Stáhnout ppt "ANOTACE a) PRÁCE JE U R ČENA PRO ŽÁKY 8. ROČNÍKU B) TÉMA: SEVERNÍ EVROPA-NORSKO C) CÍL UČEBNÍHO MATERIÁLU: žáci se seznámí se státem severní Evropy- Norskem."

Podobné prezentace


Reklamy Google