Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z www.zspraslavice.cz Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Eva Fojtíková Název DUM: VY_32_INOVACE_146 Název sady: Matematika pro 3. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2061 Anotace: Datum: Materiál je určen k seznámení s učivem kruh, kružnice – rýsování. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. 11.1. 2013

2 Zkus na tabuli pomocí el. tužky a provázku nakreslit dle animace kružnici: Kružnice, kruh, rýsování kružnic. Zkus na tabuli el. tužkou obkreslit minci, okraj hrnku nebo skleničky. Co ti vznikne?

3 Zkus úkol Kružnice, kruh, rýsování kružnic. Zkus na tabuli pomocí el. tužky stejně jak u animace změnit kružnici na kruh (vybarvi): Setkáš se v běžném životě s kružnicemi a kruhy? Kde? Uveď další příklady:

4 Kružnice (zkus doplnit) Na obrázku je kružnice k. r S D C G A E B F k Bod ___ je střed kružnice k. Úsečka SA je ______________ kružnice. Poloměr označujeme nejčastěji ___. Úsečka CD se nazývá __________kružnice. Body A, C, D, F, __ náleží kružnici k. Body __, B, E nenáleží kružnici k.

5 Rýsování kružnice Narýsuj libovolnou kružnici k. S 1) Vyznačíme střed kružnice.2) Rozevřením kružítka zvolíme poloměr kružnice – například 2 centimetry

6 zadání úkolu Rýsování kružnice Narýsuj libovolnou kružnici k. S 3) Ze středu opíšeme kružítkem kružnici.

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z www.zspraslavice.cz Zdroje: Galerie MS Office


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google