Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyZákladní škola a mateřská škola Libchavy Název a číslo projektu EU peníze pro ZŠ Libchavy CZ.1.07/1.4.00/21.3403 Číslo a název klíčové aktivityIII/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyZákladní škola a mateřská škola Libchavy Název a číslo projektu EU peníze pro ZŠ Libchavy CZ.1.07/1.4.00/21.3403 Číslo a název klíčové aktivityIII/2."— Transkript prezentace:

1

2 Název školyZákladní škola a mateřská škola Libchavy Název a číslo projektu EU peníze pro ZŠ Libchavy CZ.1.07/1.4.00/ Číslo a název klíčové aktivityIII/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název materiálu: Op-art Číslo materiálu:VY_32_INOVACE_4_16 Autor:Mgr. Veronika Vaňousová Datum vytvoření: Vyučovací předmět:Výtvarná výchova Ročník:6. – 9. Vzdělávací oblast:Umění a kultura Vzdělávací obor:Výtvarná výchova Tematický okruh: Rozvíjení smyslové citlivosti, Uplatňování subjektivity, Ověřování komunikačních účinků Téma:Kresba vzorů, realizace prostorového objektu Druh učebního materiálu: Prezentace Potřebný čas pro výuku DUM: 15 min prezentace, samostatná práce žáků 75 min Anotace / Metodický list: Prezentace má sloužit jako motivační úvod k dvouhodinovce výtvarné výchovy. Poskytuje žákům informace uměleckém směru op-art. Součástí prezentace jsou pokyny k samostatné tvůrčí činnosti žáků.

3 Výtvarná výchova Op-art Kostka

4 Op-art Z angl. optical art – optické umění Umělecký směr, který vznikl v 60.letech 20.století. Autoři op-artových děl využívají poznatky z geometrie a optiky. Snaží se pomocí většinou černobílých geometrických obrazců, linií a útvarů dosáhnout optické iluze pohybu a nestability.

5

6 Heini Scheffler: Chessboard thief, mezi lety

7 Henrique Matos: Cosmic Voyage, 2003

8 Op-art si získal oblibu u široké veřejnosti. Používal a stále se používá v reklamách, módě, ve šperkařství i interiérovém designu.

9 Portrét Barbary Januszkiewicz, 2011

10 Hrnky – výrobce PPD

11 Taška – výrobce Coach

12 Úkol pro tebe: Vytvoř papírovou krychli s op-artovým designem. Budeš potřebovat bílý karton formátu A3 nebo A2, tužku, pravítko, kružítko, fixy, nůžky, lepidlo a dobrou náladu.

13 Na karton obkresli podle šablony síť krychle s přidanými „švy“ na slepení. Nezapomeň si vyznačit všechny linie pro ohýbání a slepování. Tyto linie obtáhni podle pravítka, použij např. hrot kružítka nebo špendlík. Síť krychle vystřihni.

14

15 Každý ze šesti čtverců, které tvoří stěny krychle, pokresli vzory inspirovanými op- artem. Můžeš používat pravítko, kružítko, vzory pak vybarvi fixem jedné barvy (černá, modrá, červená, zelená apod.)

16 Inspirace – vzory:

17

18 Ze sítě slep krychli.

19 Úkol pro celou třídu: Pozorujte vytvořené krychle. Najděte ve škole vhodný prostor pro instalaci.

20 vlastní foto

21

22


Stáhnout ppt "Název školyZákladní škola a mateřská škola Libchavy Název a číslo projektu EU peníze pro ZŠ Libchavy CZ.1.07/1.4.00/21.3403 Číslo a název klíčové aktivityIII/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google