Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Orbis pictus 21. století Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Moderní obrazovky Moderní obrazovky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Orbis pictus 21. století Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Moderní obrazovky Moderní obrazovky."— Transkript prezentace:

1

2 Orbis pictus 21. století Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Moderní obrazovky Moderní obrazovky

3 Obrazovky CRT

4 LCD

5 LCD

6 LCD LCD displeje s aktivní maticí (TFT) - LCD displeje s aktivní maticí (TFT) - maticové zobrazovače mají tranzistor na každém průsečíku pixelů, takže potřebují méně proudu na ovládání svítivosti pixelů. Díky tomu může být proud v maticovém zobrazovači vypínaný a zapínaný mnohem častěji, čímž se zvýší obnovovací frekvence. - LCD displeje s pasivní maticí - LCD displeje s pasivní maticí - mají mřížku vodičů s pixely nacházejícími se na každém průsečíku v mřížce. Proud protéká dvěma vodiči v mřížce, aby aktivoval světlo pro každý pixel.

7 LCD - HCFL - HCFL – Pro podsvětlení se používají speciální zářivky. HCFL zářivky

8 LCD - LED - LED – Pro podsvětlení se používá pole LED v barvách RGB LE D

9 Plazmová obrazovka - Na čelní straně každé komůrky je nanesena vrstva speciálních chemikálií – luminoforů, které po uvolnění fotonů začnou zářit červenou, zelenou nebo modrou barvou. - se skládá ze dvou velkých skleněných desek, mezi nimiž jsou komůrky s elektrodou, které jsou naplněny silně ionizovanou směsí vzácných plynů neonu a xenonu. - Když elektroda přivede do plynu proud v plazmě se uvolní volné elektrony. Kladné ionty a záporné elektrony se začnou srážet, což způsobí, že se ionty dostanou do excitovaného stavu a uvolní foton.

10 Plazmová obrazovka

11 OLED - Stejně jako u displejů LCD se používají aktivní i pasivní verze displejů OLED - je založena na přeměně elektrické energie na světlo, k čemuž se využívá aná elektroluminescence. Některé organickéh materiály emitují světlo okamžiku, když jimi prochází elektrický proud. - Výhodou technologie OLED je, že jednotlivé body svítí samy o sobě. Proto lze vyrobit mnohem lehčí a tenčí displeje s velmi nízkou spotřebou energie.

12 OLED

13 SED

14 Klady a zápory jednotlivých zobrazovacích technologií

15 Použitá literatura: Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Střední průmyslová škola Uherský Brod, 2009

16 Děkuji Vám za pozornost Ing. Josef Nevařil Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Střední průmyslová škola Uherský Brod, 2009


Stáhnout ppt "Orbis pictus 21. století Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Moderní obrazovky Moderní obrazovky."

Podobné prezentace


Reklamy Google