Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FAUNA A FLÓRA AUSTRÁLIE 1 2 3 3 4. Vegetační pásy  Tropické deštné lesy – Velké předělové pohoří (1)  Pouště a polopouště – australské vnitrozemí (2)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FAUNA A FLÓRA AUSTRÁLIE 1 2 3 3 4. Vegetační pásy  Tropické deštné lesy – Velké předělové pohoří (1)  Pouště a polopouště – australské vnitrozemí (2)"— Transkript prezentace:

1 FAUNA A FLÓRA AUSTRÁLIE

2 Vegetační pásy  Tropické deštné lesy – Velké předělové pohoří (1)  Pouště a polopouště – australské vnitrozemí (2)  Savany = BUŠE – středozápadní Austrálie (3)  Subtropické lesy a křoviny – Jihozápadní a jihovýchodní Austrálie  Listnaté a smíšené lesy – ostrov Tasmánie (4)

3 ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ  v Austrálii žije velké množství endemitů ( rostlina, nebo živočich, který vznikl a vyskytuje se jen na určitém území a nikde jinde na světě) Ptakopysk, ježura, klokan, koala, pes dingo Blahovičník

4 Řešení: 1 - Tropický les 2 - Pouště 3 - Listnatý les 4 - Subtropický les OPAKOVÁNÍ Přiřaď k číslům správné vegetační pásy: Subtropické lesy Tropický les Pouště Listnatý les

5 Řešení: 1 – ježura, 2 – ptakopysk, 3 - koala Poznej zvíře a přiřaď k nim obrázek. 1) Tělo má pokryté kožešinou, na hřbetě má dlouhé ostny. Jeho tělesná teplota je mezi °C,ale může klesnout až na 5°C 2) Jde o savce, který žije jen v Austrálii, má široký ocas, jeho čenich připomíná zobák kachny 3) Je to vačnatec, má šedou srst, živí se listím a kůrou blahovičníku.

6 ZDROJE ie3vyklad.htm destny-les/ /

7 VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Člověk a příroda PŘEDMĚT: Zeměpis TÉMATICKÝ OKRUH: Austrálie, Oceánie, Antarktida TÉMA: Fauna a flóra Austrálie AUTOR: Mgr. Alena Mrhačová VYTVOŘENO PRO ZŠ A MŠ BRNO, MERHAUTOVA 37


Stáhnout ppt "FAUNA A FLÓRA AUSTRÁLIE 1 2 3 3 4. Vegetační pásy  Tropické deštné lesy – Velké předělové pohoří (1)  Pouště a polopouště – australské vnitrozemí (2)"

Podobné prezentace


Reklamy Google