Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Salamon.  Jaké individuální životní motivy způsobily, že se brněnští environmentalisté vydali tímto směrem?  V rámci druhé otázky jsem se snažil.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Salamon.  Jaké individuální životní motivy způsobily, že se brněnští environmentalisté vydali tímto směrem?  V rámci druhé otázky jsem se snažil."— Transkript prezentace:

1 Petr Salamon

2  Jaké individuální životní motivy způsobily, že se brněnští environmentalisté vydali tímto směrem?  V rámci druhé otázky jsem se snažil najít obecnější prvky brněnského veřejného prostoru, které působily na celou brněnskou veřejnost m?

3  Kvalitativní výzkum, Semistrukturované rozhovory  cíl: načrtnout hypotézy o důležitých bodech ve vývoji brněnského environmentalismu.  Z nositelů Ceny Josefa Vavrouška Antonín Buček, Hana Librová, Aleš Máchal, Karel Hudec a Yvonna Gaillyová  Dále Mojmír Vlašín, Miroslav Patrik, Jasna Flamiková a Miroslav Kundrata.

4  Vždy komplexy, nikoliv jedna determinanta  Dlouhé hodiny v přírodě s nadstavbou v podobě příbuzných nebo mládežnických kroužků  Vysokoškolská studia: vědecký způsob práce a inspirující učitelé  Přátelství s podobně orientovaným vrstevníkem  Možnost pracovat v této oblasti  Brněnská ekologická škola

5  V Brně velice silné zázemí (výsledky SZ, nejpodstatnější organizace centrum v Brně)  Silné přírodovědné zázemí  Příčiny síly:  Druhé město v žebříčku českých měst  Množství environmentálně vzdělávacích institucí  Silné neformální vztahy mezi lidmi

6  TIS (původně Svaz pro ochranu přírody při společnosti Národního muzea, silné osobnosti jako Antonin Buček a Jan Lacina)  Geografický ústav (centrum zelené školy, Novomlýnské nádrže, kanál DOL)  ČSOP (z podnětu strany, sídlo na Panské ulici, legalizace ochranářských aktivit)  Hnutí Brontosaurus (vysoké školy, akce DNO)

7  Alois Zlatník (návrh sítě chráněných území v okolí Brna)  Vladimír Úlehla (podle Kundraty první osobností praktické ochrany přírody u nás, široký zájem)  Karel Hudec  Antonín Buček (spolupráce s mládeží)

8  Koniklecová lokalita Kamenný vrch (silný výchovný rozměr, dnes chráněné území)  Autodrom  Akce DNO(přesazování vzácných rostlin ze dna budoucí vodní nádrže, kolem 1200 lidí)  Veronica (výtvarníci a další umělci)


Stáhnout ppt "Petr Salamon.  Jaké individuální životní motivy způsobily, že se brněnští environmentalisté vydali tímto směrem?  V rámci druhé otázky jsem se snažil."

Podobné prezentace


Reklamy Google