Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Adolfa Borna Anotace: Seznámení s ilustracemi Adolfa Borna Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Adolfa Borna Anotace: Seznámení s ilustracemi Adolfa Borna Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, Baška Ilustrace Adolfa Borna Anotace: Seznámení s ilustracemi Adolfa Borna Autor: Mgr. Vladimíra Teperová Ověření ve výuce :.třída Vyučovací předmět: Čtení a literární výchova Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_03_Čj

2 ZŠ a MŠ Baška př. org Baška 137 Práce zpracovaná v rámci projektu:

3 Adolf Born

4 Adolf Born v ateliéru

5 Život A. Borna (1930) Malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Jeho díla byla vystavena po celém světě a získal za ně mnoho cen.

6 Nejznámější jsou ilustrace knih Miloše Macourka Mach a Šebestová, Žofka, Julese Verna Trosečník z Cynthie, A. Dumase staršího Tři mušketýři, Vojtěcha Steklače série Boříkovy lapálie.

7 Je také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča inscenované v Národním divadle.

8 Miloš Macourek: Mach a Šebestová Opička Žofka Ilustrace: Adolf Born

9 Vojtěch Steklač: Boříkovy Lapálie Astrid Lindgrenová: Pipi Dlouhá punčocha Zdeněk Svěrák: Tatínku, ta se ti povedla

10 Adolf Born: Ilustrace z knihy Pohádky bratří Grimmů

11 Adolf Born: ilustrace z knihy Zbornaplaz aneb Adolf Born, Christian Morgenstern

12 Adolf Born: ilustrace k básni Velryba čili Povodeň z knihy Zbornaplaz aneb Adolf Born, Christian Morgenstern

13 Použité zdroje [cit ] Dostupné na www : s.3/ Adolf Born na veletrhu Svět knihy 2010,Packa,dostupný pod licencí Creative Commons na www: s. 4/ A.Born v ateliéru:http://www.sanquis.cz/indexf.php?linkID=txt281 s / Adolf Born. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, , last modified on [cit ]. Dostupné z WWW:. s. 8/ Mach a Šebestová: Opička Žofka,http://www.mat.cz/matclub/cz/kino/mesicni-program?movie-id=204 s.9/ Boříková lapálie:http://www.kosmas.cz/knihy/162835/borikovy-lapalie/ Pipi dlouhá punčocha: Tatínku, ta se ti povedla:http://knihy.abz.cz/prodej/tatinku-ta-se-ti-povedla s / Ukázky Bornových ilustrací:


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola, Baška, p. o. Baška 137, 739 01 Baška Ilustrace Adolfa Borna Anotace: Seznámení s ilustracemi Adolfa Borna Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google