Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kmenový svaz západních Slovanů. Mapa (1) Franský kupec Sámo (2)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kmenový svaz západních Slovanů. Mapa (1) Franský kupec Sámo (2)"— Transkript prezentace:

1 Kmenový svaz západních Slovanů

2 Mapa (1)

3 Franský kupec Sámo (2)

4 Prameny k Sámově říši (3) Všechny teorie o Sámově říši vycházejí z jediné zprávy v tzv. Fredegarově kronice. Nejstarší (tendenční a v tomto bodě nespolehlivé) zprávy pocházejí z textu Obrácení Bavorů a Korutanců na víru (Libellus de conversione Bagoariorum et Carantonorum, rok 870) ze Solnohradu (Salzburg), který je ve více částech přímo odvozen z Fredegara. Třetí text – také odvozený z Fredegara – jsou Gesta Dagoberti I. regnis Francorum z první třetiny 9. století z opatství Saint-Denis u Paříže. Všechny teorie o Sámově říši vycházejí z jediné zprávy v tzv. Fredegarově kronice. Nejstarší (tendenční a v tomto bodě nespolehlivé) zprávy pocházejí z textu Obrácení Bavorů a Korutanců na víru (Libellus de conversione Bagoariorum et Carantonorum, rok 870) ze Solnohradu (Salzburg), který je ve více částech přímo odvozen z Fredegara. Třetí text – také odvozený z Fredegara – jsou Gesta Dagoberti I. regnis Francorum z první třetiny 9. století z opatství Saint-Denis u Paříže.teorieFredegarově kroniceObrácení Bavorů a Korutanců na víru870SalzburgGesta Dagoberti I. regnis Francorum9. stoletíopatstvíPařížeteorieFredegarově kroniceObrácení Bavorů a Korutanců na víru870SalzburgGesta Dagoberti I. regnis Francorum9. stoletíopatstvíPaříže

5 Fredegarova kronika Ve čtyřicátém roce panování Chlotharova shromáždil muž jménem Sámo, původem Frank z kraje senonského, větší počet kupců a odebral se za obchodem do země Slovanů zvaných Vinidové. Slované se již začali bouřit proti Avarům a proti jejich králi Kaganovi. Ve čtyřicátém roce panování Chlotharova shromáždil muž jménem Sámo, původem Frank z kraje senonského, větší počet kupců a odebral se za obchodem do země Slovanů zvaných Vinidové. Slované se již začali bouřit proti Avarům a proti jejich králi Kaganovi.

6 Dagobert I. (4)

7 Sámo (5)

8 Sámo se vrací od Wogastisburgu (6)

9 Prameny 1) 1) 1) 1) 2) 2) 2) 2) 3) 3) 4) 4) 5)http://www.valka.cz/users_admin/html/images/9_2003/image jpg 5)http://www.valka.cz/users_admin/html/images/9_2003/image jpghttp://www.valka.cz/users_admin/html/images/9_2003/image jpg 6) 6)


Stáhnout ppt "Kmenový svaz západních Slovanů. Mapa (1) Franský kupec Sámo (2)"

Podobné prezentace


Reklamy Google