Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Plíce. Stavba plicních váčků : PLÍCE JE PÁROVÝ ORGÁN, KTERÝ UMOŽŇUJE VÝMĚNU PLYNŮ.MEZI KRVÍ A VZDUCHEM. : DO ALVEOL SE DOSTÁVÁ VZDUCH, KYSLÍK DIFUNDUJE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Plíce. Stavba plicních váčků : PLÍCE JE PÁROVÝ ORGÁN, KTERÝ UMOŽŇUJE VÝMĚNU PLYNŮ.MEZI KRVÍ A VZDUCHEM. : DO ALVEOL SE DOSTÁVÁ VZDUCH, KYSLÍK DIFUNDUJE."— Transkript prezentace:

1 Plíce

2 Stavba plicních váčků : PLÍCE JE PÁROVÝ ORGÁN, KTERÝ UMOŽŇUJE VÝMĚNU PLYNŮ.MEZI KRVÍ A VZDUCHEM. : DO ALVEOL SE DOSTÁVÁ VZDUCH, KYSLÍK DIFUNDUJE DO KRVE V KAPILÁRÁCH, NAOPAK OXID UHLIČITÝ SE Z ALVEOL PŘI VÝDECHU DOSTÁVÁ Z TĚLA VEN. : KAŽDÁ PLÍCE MÁ ZHRUBA TROJÚHELNÍKOVITÝ TVAR, LEVÁ PLÍCE JE MENŠÍ NEŽ PRAVÁ. : VNITŘEK PLIC SE SKLÁDÁ Z ROZVĚTVUJÍCÍCH SE PRŮDUŠEK, TEDY DOLNÍCH CEST DÝCHACÍCH, A DÝCHACÍHO ODDÍLU, ČÁSTI, KDE DOCHÁZÍ K VÝMĚNĚ PLYNŮ.

3 výměna plynů -ALVEOLY (NEBOLI PLICNÍ SKLÍPKY) JSOU TENKOSTĚNNÉ VÁČKY, VE KTERÝCH PROBÍHÁ DIFÚZE DÝCHACÍCH PLYNŮ. -ALVEOLÁRNÍ MEMBRÁNA JE TLUSTÁ JEN ASI 1 ΜM.

4 BUNĚČNÉ DÝCHÁNÍ NEJLEPŠÍM ZDROJEM ENERGIE PRO BUŇKU JE AEROBNÍ OXIDACE GLUKÓZY. DIFÚZE PLYNŮ U OSTATNÍCH ŽIVOČICHŮ JE TO SLOŽITĚJŠÍ. U OBRATLOVCŮ, KTEŘÍ DÝCHAJÍ VZDUCH, JE VZDUCH VDECHOVÁN NOSEM, PROCHÁZÍ HORNÍMI A DOLNÍMI DÝCHACÍMI CESTAMI AŽ DO PLIC.

5 DĚKUJI ZA POZORNOST AUTOR: DRÁPELA JAN STRÁNKY ODBĚRU: HTTPS://SITES.GOOGLE.COM/SITE/VITULIDSKETELO/ HTTPS://SITES.GOOGLE.COM/SITE/VITULIDSKETELO/


Stáhnout ppt "Plíce. Stavba plicních váčků : PLÍCE JE PÁROVÝ ORGÁN, KTERÝ UMOŽŇUJE VÝMĚNU PLYNŮ.MEZI KRVÍ A VZDUCHEM. : DO ALVEOL SE DOSTÁVÁ VZDUCH, KYSLÍK DIFUNDUJE."

Podobné prezentace


Reklamy Google