Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Have got Autorka: Mgr. Bohumila Navrátilová Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU PENÍZE ŠKOLÁM.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Have got Autorka: Mgr. Bohumila Navrátilová Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU PENÍZE ŠKOLÁM."— Transkript prezentace:

1 Have got Autorka: Mgr. Bohumila Navrátilová Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU PENÍZE ŠKOLÁM

2 Název: VY_32_INOVACE_01_Aj_07 Předmět: Anglický jazyk Cílová skupina: let Klíčová slova: Klíčová slova: have, has, negative, questions Škola: ZŠ Hrubčice

3 HAVE GOT – AFFIRMATIVE ( oznamovací věty ) NEGATIVE ( záporné věty ) QUESTIONS AND SHORT ANSWERS ( otázky a krátké odpovědi )

4 HAVE GOT – oznamovací věty I WE have a dog. YOU ´ve THEY got a book. HE three pencils. SHE has IT ´s Have got používáme k vyjádření vlastnictví. Stažený tvar od have je ´ve a stažený tvar od has je ´s.

5 HAVE GOT – záporné věty I WE have not YOU haven´t thirty CDs. THEY got a computer. a mobile. a mobile. HE has not SHE hasn´t IT Záporné věty s have got tvoříme tak, že vložíme not za have nebo has. Stažené tvary jsou haven´t a hasn´t got.

6 HAVE GOT – otázky I we we Have you a camera? they got a DVD player? they got a DVD player? a car? a car? he he Has she it it V otázkách s have got nebo has got stojí have nebo has před podmětem. Tázací výrazy s Wh- stojí na začátku otázek.

7 HAVE GOT – krátké kladné a záporné odpovědi I I I I we we we we you have. you haven´t. you have. you haven´t. Yes, they No, they Yes, they No, they he he he he she has. she hasn´t. she has. she hasn´t. it it it it U krátkých odpovědí používáme have nebo has, ale bez got.

8 Přeložte,kladné věty dejte do záporu a naopak: He has got a brother and a sister. They haven´t got a dog. Has she got a friend? We´ve got a cat. She hasn´t got a camera. Have you got a snake? They haven´t got an old car. Has he got a long hair? Ryan has got a bike. Mary hasn´t got a radio.

9 Doplňte do vět: You______ short hair. It ______ thirty windows. I ______ twelve cars. _____ Mike got a brother? _____ you got a black bag? _____ got a dog? Yes, she ____. _____ got a sister? No, I ____. _____ got a computer? _____ got a horse? No, she ______.

10 A na konec: What have you got ?

11 Obrázky: Snímek 2 [ ] [ http://berunka222.signaly.cz/ [ ] [ [ ] Snímek 3 [ ] [ http://fyzmatik.pise.cz/ rusive-kmitave-zvuky-zpusobene-mobilem.html [ ] [ Snímek 4 [ http://www.kk-aerobik.com/kk-aerobik-deti/zavodni-tymy [ ] [ [ ] Snímek 6 [ ] [ http://janoch.borec.cz/omal/omalovanky9.html [ ] [ [ ] [ ] [ http://www.picturesof.net/pages/ html [ ] [ Snímek 7 [ http://www.clker.com/clipart html [ ] [ [ ] [ http://miss-lussinqa.blog.cz/1001/kun [ ] [ [ ]


Stáhnout ppt "Have got Autorka: Mgr. Bohumila Navrátilová Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU PENÍZE ŠKOLÁM."

Podobné prezentace


Reklamy Google