Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Škola Základní škola Křižany-Žibřidice, okres Liberec, příspěvková organizace Žibřidice 271,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Škola Základní škola Křižany-Žibřidice, okres Liberec, příspěvková organizace Žibřidice 271,"— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Škola Základní škola Křižany-Žibřidice, okres Liberec, příspěvková organizace Žibřidice 271, Křižany Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ AutorMgr. Jiřina Jonášová ČísloVY_52_INOVACE_43 NázevOVOCE PředmětPRVOUKA Ročník/y/3. ročník Anotace Žáci se seznámí s tříděním ovoce na dužnaté a suché. Zopakují si třídění dužnatého ovoce. Seznámí se s ovocem rostoucím na stromech, keřích a bylinách. Nákupem ovoce. Druh učebního materiálu Prezentace Časová dotace min Datum vytvoření Datum odučení

2 OVOCE SUCHÉDUŽNATÉ

3 Suché ovoce = OŘECHY ořech lískovýořech vlašský

4 Dužnaté ovoce - MALVICE V jednom plodu je více jadérek schovaných v jádřinci (ohryzku).

5 Dužnaté ovoce - PECKOVICE V každém plodu je jedna tvrdá pecka. V každé kuličce maliny a ostružiny je jedna tvrdá pecka, proto maliny a ostružiny řadíme k peckovicím.

6 Dužnaté ovoce - BOBULE Každá bobule obsahuje více semen.

7 Ořechy Patří mezi suché ovoce. ořešák královský (strom)vlašský ořech (plod) líska obecná (keř)lískový ořech (plod)

8 Malvice rostoucí na stromech STROMPLOD

9 Peckovice rostoucí na stromech STROM PLOD meruňka broskvoň broskev slivoň švestka švestka třešeň

10 Ovoce rostoucí na keřích KEŘPLOD

11 Ovoce rostoucí na keřích KEŘPLOD

12 Ovoce rostoucí na bylinách KEŘPLOD

13 Nákup Ovoce kupujeme v obchodech, na trhu nebo si ho pěstujeme sami v sadu, na zahradě…

14 Zdroje Prvouka : Didaktický soubor pro 1. – 3. ročník 1. vydání. Olomouc: Media DIDA s.r. o.,2010. ISBN Pokud nejsou obrázky uvedeny níže, pocházejí z tohoto souboru zakoupeného naší školou. BUTKO. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (meruňka na str 5) JEDNOROŽEC. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (ořešák královský- strom – detail obrázku THUE. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (meruzalka rybíz –keř)) SHEBS, Stanislav. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (angrešt na větvičce) FIBONACCI. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (ostružiník) KARELJ. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (maliník) VACULÍK, Filip. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (borůvkové keře) JÄPEL, Jens. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (jahodník obecný) ALPSDAKE. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (jahodník velkoplodý)


Stáhnout ppt "Výukový materiál vytvořen v rámci projektu EU peníze školám Škola Základní škola Křižany-Žibřidice, okres Liberec, příspěvková organizace Žibřidice 271,"

Podobné prezentace


Reklamy Google