Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Eva Fojtíková Název DUM: VY_32_INOVACE_165 Název sady: Prvouka pro 3. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál seznamuje žáky se způsobem těžby uhlí v hlubinném a povrchovém dole, s vznikem a využitím rašeliny. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. Datum:

2 V Ostravě – Landeku je hornické muzeum. Zde můžeme vidět, jak těžba uhlí probíhala (až do roku 1990) V Ostravě – Landeku je hornické muzeum. Zde můžeme vidět, jak těžba uhlí probíhala (až do roku 1990)

3 razící stroj úkol

4 výztuž chodby

5 figurína horníka při práci úkol

6 Hnědé uhlí se těží v ___________ dolech : Nelahozeves, lom poblíž obce Uhly: Lom ČSA – velkorypadlo na hnědé uhlí

7 Velkorypadlo v povrchovém dole:

8 Nejmladší fosilní palivo je rašelina. Používá se také v zahradnictví na _________________.

9 Rašelina vzniká z odumřelých rostlin rašeliníku:

10 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Zdroje: Obrázky: (1)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ubinn%C3%BD_ANSELMEduard_Urx_(Ostrava)_(8).jpg (2)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ubinn%C3%BD_ANSELMEduard_Urx_(Ostrava)_(6).jpg (3)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ubinn%C3%BD_ANSELMEduard_Urx_(Ostrava)_(5).jpg (4)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: ubinn%C3%BD_ANSELMEduard_Urx_(Ostrava)_(2).jpg (5)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: AD%C5%BE_obce_Uhy.jpg (6)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (7)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: %A1t%C4%9B_3.JPG (8)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google