Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Žáci se během prezentace seznamují s novými pojmy astrologie, astronomie, alchymie. Autor Mgr. Lenka Cílková Datum vytvoření duben 2012 Ročník.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Žáci se během prezentace seznamují s novými pojmy astrologie, astronomie, alchymie. Autor Mgr. Lenka Cílková Datum vytvoření duben 2012 Ročník."— Transkript prezentace:

1 Anotace Žáci se během prezentace seznamují s novými pojmy astrologie, astronomie, alchymie. Autor Mgr. Lenka Cílková Datum vytvoření duben 2012 Ročník IV. Vzdělávací oblast obor tématický okruh ČLOVĚK A JEHO SVĚT Vlastivěda Lidé a čas Téma-název učebního materiálu Rudolf II. DUM - 14 Druh učebního materiálu Prezentace

2 DOBA RUDOLFA II. DUM - 14 ASTROLOGIE, ASTRONOMIE, ALCHYMIE

3 Astrolog - vědec, který se zabýval sestavováním horoskopů

4 Astrologie – věda o sestavování horoskopů, hvězdopravectví Zabývá se zkoumáním dějů na obloze, pohybem planet, Slunce, Měsíce a jejich vlivy na dění na Zemi.pohybem planet SlunceMěsíceZemi Z těchto souvislostí vyvozuje a vysvětluje zákonitosti v různých oblastech života. - vysvětlení minulých dějů - předvídání událostí a dění v budoucnu života

5 Poznáš v jakém znamení ses narodil?

6

7 ASTROMOM – hvězdář - zabýval se pozorováním hvězd a planet

8 Astronomie – věda o zkoumání hvězd

9 Tycho de Brahe Jan Kepler

10 Alchymista - vědec, který se zabýval mícháním a výrobou lektvarů Dokážeš namíchat nápoj „ VŠEZNAL“? Co bys do takového nápoje namíchal? Rudolf II. chtěl namíchat nápoj „elixír života“, který by uzdravoval a prodlužoval život.

11 Alchymie - první období ve vývoji chemie Je to obor lidského poznání, který měl prvky z budoucích vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie).fyzikachemiemedicínaastrologiemagie Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů.

12 Astronomie -http://radyastrobaby.wz.cz/design/astro.jpghttp://radyastrobaby.wz.cz/design/astro.jpg AstroVesta.com - Alchymie - Alchymie - Znamení - Astronom - Tycho de Brahe - Jan Kepler - Astolog - Astrology - Alchymista -


Stáhnout ppt "Anotace Žáci se během prezentace seznamují s novými pojmy astrologie, astronomie, alchymie. Autor Mgr. Lenka Cílková Datum vytvoření duben 2012 Ročník."

Podobné prezentace


Reklamy Google