Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0969 Název školy Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice, Česká 64 Název materiálu VY_32_INOVACE_IVT_1_KOT_11_PRIDAVNE_KARTY.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0969 Název školy Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice, Česká 64 Název materiálu VY_32_INOVACE_IVT_1_KOT_11_PRIDAVNE_KARTY."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název školy Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice, Česká 64 Název materiálu VY_32_INOVACE_IVT_1_KOT_11_PRIDAVNE_KARTY Autor Mgr. Miroslav Kotlas Tematický okruh Hardware Ročník 1. ročník Datum tvorby Anotace Seznámení s přídavnými kartami do počítače, jejich funkcemi a rozšířeními, o která obohacují standartní počítačovou sestavu Metodický pokynPrezentace je určena jako výklad do hodiny i jako materiál k samostudiu Možnosti využití: promítání, samostudium Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autora DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

2 P ŘÍDAVNÉ KARTY Hardware

3 O BSAH Přídavné karty Nejčastější typy Grafická karta Zvuková karta Výstupy Síťová karta Televizní karta Karta pro střihání videa Zdroje

4 P ŘÍDAVNÉ KARTY Jsou samostatná hardwarová zařízení Umožňují rozšířit možnosti počítače o nové funkce, které základní hardwarová sestava neumožňuje Zasunují se do slotů (většinou PCI), umístěných na základní desce Musí splňovat určité normou stanovené požadavky

5 N EJČASTĚJŠÍ TYPY Grafická karta Zvuková karta Síťová karta Televizní karta Karta pro střihaní videa

6 G RAFICKÁ KARTA Jinak také videoadaptér Vykonává grafické výpočty a vytváří údaje srozumitelné zobrazovacímu zařízení (monitor, TV obrazovka či jiná zobrazovací jednotka) Obsahuje-li VIVO (Video-in video-out) umožňuje i analogový vstup (např. z videokamery) „počítač v počítači“ – díky velkému výkonu nutno chladit (většinou kombinované chlazení)

7 DARKONE. Grafická karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

8 Z VUKOVÁ KARTA rozšiřující karta počítače pro vstup a výstup zvukového signálu ovládaná softwarově provádí digitálně-analogový převod nahraného nebo vygenerovaného digitálního záznamu HENRY, David. Zvuková karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí public domain na WWW:

9 V ÝSTUPY BarvaFunkce Pink Analogový mikrofonní vstup Light blueAnalogový vstup. Lime green Analogový výstup pro hlavní stereo signál (přední reproduktory nebo sluchátka). Black Analogový výstup pro zadní reproduktory. Silver Analogový výstup pro boční reproduktory. OrangeS/PDIF digitální výstup.

10 S ÍŤOVÁ KARTA Slouží ke vzájemné komunikaci počítačů v počítačové síti Aktivní zařízení, které přijímá a vysílá data Rozdělení Serverové Určené do pracovních stanic Připojení pomocí tzv. kroucené dvojlinky Konektor pro připojení RJ-45 MONNIAUX, David. RJ-45 [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

11 ECHORAY. Síťová karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

12 T ELEVIZNÍ KARTA Umožňuje sledování televizního signálu na monitoru počítače Umístěna v PCI slotu nebo externí USB verze 4 druhy Karty pro příjem analogové TV Karty pro příjem digitální TV, včetně satelitního příjmu TV Hybridní karty pro příjem jak analogového tak digitálního signálu. Je tvořen jedním tunerem, a může pracovat jako analogový, nebo jako digitální Combo karty mají jak digitální tak analogový tuner na jedné kartě. Je to podobné jako u hybridních karet ale tunery jsou fyzicky 2 a není třeba pro změnu přepínat

13 AIDA. TV karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

14 K ARTA PRO STŘÍHÁNÍ VIDEA K editaci a střihu a úpravám digitálního videozáznamu Umožňuje připojení set-top boxu, televizoru, herní konzole či jiného zdroje video signálu

15 Z DROJE HENRY, David. Zvuková karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí public domain na WWW: ECHORAY. Síťová karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: MONNIAUX, David. RJ-45 [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 054.jpg 054.jpg AIDA. TV karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: DARKONE. Grafická karta [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: TV karta. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0969 Název školy Gymnázium Česká a Olympijských nadějí, České Budějovice, Česká 64 Název materiálu VY_32_INOVACE_IVT_1_KOT_11_PRIDAVNE_KARTY."

Podobné prezentace


Reklamy Google