Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Měření Autor: Mgr. Iveta Váňová VY_32_INOVACE_44_Měření Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Měření Autor: Mgr. Iveta Váňová VY_32_INOVACE_44_Měření Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek."— Transkript prezentace:

1 Měření Autor: Mgr. Iveta Váňová VY_32_INOVACE_44_Měření Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách.

2 Žáci, čím a co si myslíte, že můžete měřit? Můžeme měřit: délku, hmotnost, objem, teplotu a čas.

3

4 měřidlo: odměrný válec, odměrné nádoby jednotka: 1l ( 1 litr) další jednotky: 1mm ( 1 mililitr), 1hl ( hektolitr)

5  Objem kapalných látek měříme tak, že kapalinu nalijeme do odměrného válce, která je označena jednotkami objemu.  Objem pevných látek můžeme změřit tak, že nejprve zjistíme objem ve válci, potom pevnou látku ponoříme do kapaliny a znovu zjistíme objem ve válci.

6 K čemu se používají hodiny ? měřidlo: hodiny ( přesýpací, digitální, budík, stopky,věžní, náramkové) jednotky: 1h( 1 hodina), 1m( 1 minuta), 1 s (1 sekunda)

7 měřidlo: teploměr ( venkovní, pokojový, lékařský rtuťový, lékařský digitální, teploměr na zavařování ) jednotka: 1°C ( 1 stupeň Celsia )

8 Metr-sv-ASSIST m ctId=29 pevnych-latek.html html hodiny-vsb svitici.html

9 3050c.html zavarovani-440-mm learning/teplotavyklad.htm meter_38.7.JPG pevnych-latek.html hodiny/radiem-rizene-hodiny/digitalni-hodiny- dws8009.html

10  Vytvořeno jako DUM do předmětu prvouka na ZŠ a MŠ 17.listopadu 1325, Mladá Boleslav pro třetí ročník základní školy.  Materiál slouží k doplnění učiva o měření.  Materiál doporučuji prezentovat pomocí interaktivní tabule.  Materiál byl vytvořen a pilotován ve I. pololetí školního roku 2011/2012


Stáhnout ppt "Měření Autor: Mgr. Iveta Váňová VY_32_INOVACE_44_Měření Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek."

Podobné prezentace


Reklamy Google