Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LEDEN VY_32_INOVACE_4A_01 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1101 Sada 1 Člověk a jeho svět Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Trhové Sviny.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LEDEN VY_32_INOVACE_4A_01 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1101 Sada 1 Člověk a jeho svět Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Trhové Sviny."— Transkript prezentace:

1 LEDEN VY_32_INOVACE_4A_01 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1101 Sada 1 Člověk a jeho svět Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Trhové Sviny

2 Identifikátor materiálu: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT, 01 Anotace Žáci si prohlédnou obrázky, které se vztahují k měsíci lednu. Mluví o tom, co na obrázcích vidí. Řeknou si nejdůležitější události měsíce ledna. Žáci se naučí básničku. Učitel vysvětlí, co znamenají pranostiky. Žáci doplní slova z výběru (inovace – rukopisné poznámky). Ve vyučovací hodině se dále naučí zpívat „Tři králové“, píseň doprovázejí dětskými hudebními nástroji a hrou na tělo. Pojmenují správně zimní hry a sporty. Umí vybrat tematicky vhodný obrázek. V grafomotorice nacvičují horní oblouk – nejprve pohyb celou paží na interaktivní tabuli, později prstem na monitoru PC. Čarou spojují vhodné obrázky. Grafomotorika se dále nacvičuje s vytištěným obrázkem tužkou na papíře. Délka trvání výuky pomocí tohoto materiálu je 45 minut. Autor Období vytvoření materiálu Bc. Pavla Koutníková Říjen 2011 Speciální vzdělávací potřeby ADHD, dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, Autismus, MP Vzdělávací obor Člověk a jeho svět Druh učebního materiálu Interaktivní DUM Inovace Hypertextové odkazy, rukopisné poznámky v rámci nového softwaru Microsoft Cílová skupina Žák - se středně těžkým mentálním postižením Stupeň a typ vzdělávání Základní škola speciální – 1. stupeň, 1. období, 2. období Typická věková skupina 1. – 6. ročník

3 LEDEN

4 Leden je zimní měsíc. Začíná nový rok. Žáci dostávají pololetní vysvědčení.

5 LEDEN Tak už je tu zase leden, ten, co vládne sněhem, ledem. Narazíme beranice, navlékneme rukavice.

6 PRANOSTIKY Jak na Nový rok, tak po celý rok. Svatá Ida, ta dne přidá. Na Tři krále o krok dále.

7 Doplňte vhodná slova z nápovědy. TŘI KROK CELÝ NOVÝ IDA PŘIDÁ Jak na.......... rok, tak po............. rok. Svatá ………………., ta dne ………………………. Na.................. krále o................. dále.

8 TŘI KRÁLOVÉ 6. ledna My tři králové My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka. Z daleka je cesta naše, do Betléma mysl naše. Co ty, černej, stojíš vzadu, vystrkuješ na nás bradu. A já černej vystupuju a Nový rok vám vinšuju. A my taky vystupujem a Nový rok vám vinšujem.

9 Zimní hry a sport

10 Vyberte a označte správný zimní obrázek.

11 Grafomotorické cvičení – nácvik horního oblouku

12 Spojte čarou, které obrázky k sobě patří.

13 AUTOR, Neuveden. Pranostika - pranostiky [online]. [cit. 2.10.2011]. Dostupný na WWW: http://www.pranostika.cz/leden.htmlhttp://www.pranostika.cz/leden.html Obrázky: www.office.microsoft.com ZDROJE

14 Zkus to ještě jednou


Stáhnout ppt "LEDEN VY_32_INOVACE_4A_01 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1101 Sada 1 Člověk a jeho svět Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Trhové Sviny."

Podobné prezentace


Reklamy Google