Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FILMOVÁ KAMERA. ZÁZNAM OBRAZU Elektrický motor kamery otáčí hlavním hnacím hřídelem, pohyb je veden k závěrce, závěrka přerušovaně propouští okénkem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FILMOVÁ KAMERA. ZÁZNAM OBRAZU Elektrický motor kamery otáčí hlavním hnacím hřídelem, pohyb je veden k závěrce, závěrka přerušovaně propouští okénkem."— Transkript prezentace:

1 FILMOVÁ KAMERA

2 ZÁZNAM OBRAZU

3 Elektrický motor kamery otáčí hlavním hnacím hřídelem, pohyb je veden k závěrce, závěrka přerušovaně propouští okénkem na film. Film se pohybuje kolem závěrky strhovacím ústrojím, které zapadá do perforací na okraji pásku. Toto ústrojí se pohybuje dolů a stahuje film o příslušnou vzdálenost, aby se pak vrátilo do původní polohy. Strhovací drápek je poháněn přes převody od hnacího hřídele. Převody zajišťují, aby se drápek pohyboval dolů jen v okamžiku, kdy je závěrka uzavřená. V ten okamžik se strhovací drápek zasune do perforace a stáhne film o vzdálenost odpovídající přesně výšce snímaného rámečku. Pak se drápek uvolní a stáhne se do původní polohy. Mezitím se otevře závěrka a nehybný film je exponován. Před samotným koncem expozice se znovu zasune strhovací drápek a stáhne film dolů, jakmile se zavře závěrka. Středící kolík se zasune do filmu a drží jej v nehybnosti v přesné poloze během expozice.

4 PROMÍTÁNÍ OBRAZU

5 V promítačce pohybuje drápek filmem přerušovaně podél zdroje světla, což je obvykle žárovka se zabudovaným reflektorem (dutým kulovým nebo eliptickým zrcadlem). Rotační závěrka zabraňuje vstupu světla při pohybu filmu. V okamžiku, kdy je film nehybný, se závěrka otevře a obraz se promítne na plátno. Závěrka obsahuje tři segmenty; to znamená, že každý rámeček je promítnut třikrát, což snižuje chvění promítaného filmu.

6 ROZDÍLY OD DIGITÁLNÍ

7 DIGITÁLNÍ versus FILMOVÁ DIGITÁLNÍ Nahrává na čip Vlastnost RGB FILMOVÁ Nahrává na film

8 KONEC Denisa Čížková Marie Leličová www.jreichl.com


Stáhnout ppt "FILMOVÁ KAMERA. ZÁZNAM OBRAZU Elektrický motor kamery otáčí hlavním hnacím hřídelem, pohyb je veden k závěrce, závěrka přerušovaně propouští okénkem."

Podobné prezentace


Reklamy Google