Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Corel PHOTO-PAINT Úloha 0 Zpracovala: Mgr. Jitka Hot ařová Střední škola informačních technologií a sociální péče, Brno, Purkyňova 97.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Corel PHOTO-PAINT Úloha 0 Zpracovala: Mgr. Jitka Hot ařová Střední škola informačních technologií a sociální péče, Brno, Purkyňova 97."— Transkript prezentace:

1 Corel PHOTO-PAINT Úloha 0 Zpracovala: Mgr. Jitka Hot ařová Střední škola informačních technologií a sociální péče, Brno, Purkyňova 97

2 Corel PHOTO-PAINT Základní úprava fotografie Červené oči Kolinearita Ořez Tónová křivka Adjustace Větší dramatičnost snímku

3 Corel PHOTO-PAINT nabízí sadu nástrojů pro vytváření důmyslných grafických objektů určených k vytištění a zobrazení online Před započetím práce si nastavíme nástroje a paletky pomocí volby OKNO>PANELY NÁSTROJŮ, UKOTVITELNÉ PANELY, BAREVNÉ PALETY

4 Červené oči Odstranění tohoto nedostatku, který vznikne při focení s bleskem je jednoduché: nabídku nalezneme přímo ve fotoaparátu vybereme z nabídky Corel PHOTO-PAINT

5 Kolinearita Tuto úpravu snímku využijeme tam, kde nám vadí perspektiva vyfoceného objektu

6 Ořez Mocným nástrojem na úpravu fotografie je nástroj Oříznout, uplatníme ho při výběrech z rychle pořizovaných snímků.

7 Tónová křivka To co nezvládnete uhlídat při pořizování fotografie, upravíte dobrým výběrem a prací s tónovou křivkou, v nabídce Obrázek-Upravit-Tónová křivka.

8 Adjustace Spíše na osobním vkusu záleží rámování, popisky a podklad fotografie.

9 Větší dramatičnost snímku Dalším diskutovaným bodem je úprava fádního popředí či pozadí. Snímek může získat na zajímavosti tím, že postupně ztmavíte nebo zesvětlíte jeho jednotvárné okraje.


Stáhnout ppt "Corel PHOTO-PAINT Úloha 0 Zpracovala: Mgr. Jitka Hot ařová Střední škola informačních technologií a sociální péče, Brno, Purkyňova 97."

Podobné prezentace


Reklamy Google