Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jméno autoraMgr. Stanislava Junková Datum vytvořeníleden 2013 Ročník2. Vzdělávací oblast obor tematický okruh Člověk a jeho svět Prvouka (DUM 16) Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jméno autoraMgr. Stanislava Junková Datum vytvořeníleden 2013 Ročník2. Vzdělávací oblast obor tematický okruh Člověk a jeho svět Prvouka (DUM 16) Člověk."— Transkript prezentace:

1 Jméno autoraMgr. Stanislava Junková Datum vytvořeníleden 2013 Ročník2. Vzdělávací oblast obor tematický okruh Člověk a jeho svět Prvouka (DUM 16) Člověk a jeho zdraví Téma – název učebního materiálu Zdraví a nemoc Anotace  prezentace má za cíl rozšířit znalosti v oblasti učiva „zdraví a nemoc“, které již žáci získali v 1. třídě  učivo je doplněno třemi hádankami (lékařka, teploměr, mýdlo)  žáci pojmenovávají příznaky nemocí na základě vlastních zkušeností  žáci nově získávají znalosti o teploměru, jeho druzích, způsobech měření a „čtení“ hodnot na teploměru (pojmy: normální, zvýšená teplota, horečka)  tříděním žáci rozliší názvy nemocí a úrazů  v závěru prezentace si žáci zopakují zásady hygieny, jako prevence nemocí

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Stanislava Junková.

3 Sníh bílého pláště slušívá jí zvláště. Děti na ni jazyk plazí a ona se neurazí. KDO JE TO? Proč nejčastěji chodíme k lékaři?

4 Co je příznakem nemoci? bolest v krkuhladvyrážka bolest hlavyzvýšená teplota zapomínání úkolůhorečkakašel

5 Když je teplo, tak si troufám, po stupíncích vzhůru stoupám. Když je ale mráz a led, pod nulu si vlezu hned. Kdo nám také ukáže příznak nemoci?

6 LÉKAŘSKÝ TEPLOMĚR skleněný digitální teplotu měříme v podpaží můžeme ji měřit i v ústech u miminek se měří v zadečku nové typy teploměrů umí více:

7 Poznáte, kde tyto teploměry měří teplotu? ušní teploměr čelní teploměr dudlíkový teploměr

8 Jak čteme teplotu?

9 horečka zvýšená teplota do 37°C 37°C-38°C normální teplota více než 38°C

10 Poznáte názvy nemocí? angínazlomenina chřipkapopálenina spalničky neštovicepořezání žloutenkaspála zarděnkyodřenina zápal plic ÚRAZY příušnice

11 I když voní, k jídlu není, ve vodě to pěkně pění. Co je to? Co můžeme udělat pro své zdraví?

12 ZÁKLADNÍ HYGIENICKÉ NÁVYKY Ráno se umyjeme studenou vodou a vyčistíme si zuby. Ruce si umyjeme před jídlem a po použití záchodu. Večer se vykoupeme a vyčistíme si zuby. Vlasy si češeme a pravidelně myjeme. Nehty udržujeme čisté a krátké. Uši pravidelně čistíme.

13 C3%AD-hore%C4%8Dka-ch%C5%99ipka-sklo-2285/ obrázky z Galerie Q-draw ZDROJE:


Stáhnout ppt "Jméno autoraMgr. Stanislava Junková Datum vytvořeníleden 2013 Ročník2. Vzdělávací oblast obor tematický okruh Člověk a jeho svět Prvouka (DUM 16) Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google