Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

18.12.2013. Voda - kapalina V přírodě teče, kape. Říkáme, že je ve skupenství kapalném.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "18.12.2013. Voda - kapalina V přírodě teče, kape. Říkáme, že je ve skupenství kapalném."— Transkript prezentace:

1

2 Voda - kapalina V přírodě teče, kape. Říkáme, že je ve skupenství kapalném.

3 Voda - plyn Voda se v přírodě vypařuje. Vzniká plyn, který stoupá vzhůru. Jsou to mraky. Když zahříváme vodu, vypařuje se. Vzniká pára.

4 Voda – pevná látka Pokud voda zmrzne, tvoří se pevný led.

5 Duha Duha vznikne, pokud prší a svítí slunce.

6 Koloběh vody

7 Voda pitná Voda pitná bývá ve vodovodech, studánkách, pramenech, bývá balená v lahvích.

8 Voda užitková Pokud člověk vodu použije a znečistí, měl by ji do přírody vrátit opět čistou.

9 Citace Prvouka : Didaktický soubor pro 1. – 3. ročník 1. vydání. Olomouc: Media DIDA s.r. o.,2010. ISBN (WC, myčka) Prvouka : Didaktický soubor pro 1. – 3. ročník 1. vydání. Olomouc: Media DIDA s.r. o.,2010. ISBN SGBEER. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (řeka)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Moldau.jpg KÜMMLING, Michael. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (Máchovo jezero)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:M%C3%A1chovo_jezero.JPG OLEKSANDR, Pridatko. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (déšť)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Heavy_Rain.jpg GROH (JAGRO), Honza. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: )pára)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lokomotiva_Albatros,_p%C3%A1ra_od_kol.jpg JASTREMSKI, Michaek. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (mraky)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lokomotiva_Albatros,_p%C3%A1ra_od_kol.jpg Foto autorka textu (pára z hrnce) VOLNÉ DÍLO. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (sněhové vločky)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:SnowflakesWilsonBentley.jpg FRIEDRICH. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (zimní krajina)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:AchenseeWinter06.JPG BETH, Stevans. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (ledovec)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:An_eagle_sits_on_a_glacier.jpg CS: SJU. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (rampouchy)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Srbsko,_rampouchy_na_zast%C3%A1vce_(02).jpg LUDEK. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ( kroupy)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Grad_trawnik_chodnik.jpg MYŠISTAR. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (duha)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Duha_na_Obci_0035.JPG Volné dílo (koloběh vody) Volné dílo ANLICKER, Alex. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ahttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drinking_water.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki (voda v kohoutku) VOJNÍKOV, Juan De. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ahttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:V%C5%99%C3%ADdlo_003.JPGahttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drinking_water.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Duha_na _Obci_0035.JPG (vřídlo) PILSAK, W.J. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit Dostupný na WWW: (minerální voda balená – lití do sklenice)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Stilles_Mineralwasser.jpg ŠJŮ. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (čistička)http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hostivice,_%C4%8Disti%C4%8Dka.jpg GREENPEACE. EKOLOGICKÉ BYDLENÍ [online]. [cit. 15.1ě.2013]. Dostupný na WWW: voda)http://www.ekobydleni.eu/zivotni-prostredi/organicka-vyroba-elektriny-z-vody-je-na-dosah(odpadní


Stáhnout ppt "18.12.2013. Voda - kapalina V přírodě teče, kape. Říkáme, že je ve skupenství kapalném."

Podobné prezentace


Reklamy Google