Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem."— Transkript prezentace:

1 70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem.

2 Trendy 70. -léta Vznik hnutí „HIPPIES“ tzv. květinová móda. Byl to symbol protestu proti konzumní společnosti. Projevy v módě: Nisily se zvonové kalhoty, zavinovací sukně a halenky, Květinové dezény. V odívání vládne nesladěnost. Jsou zdůrazňovány přírodní materiály. Jako doplňky se nosí květiny, kůže a pestré korálky.

3 70. -léta

4 Účesy 70. -léta Účesová tvorba zdůrazňuje přirozenost. Ženy Nosily dlouhé vlasy rozdělené pěšinkou uprostřed a ozdobené čelenkou, vlasy přírodní, nebarvené. Muži Napodobují postavu Ježíše Krista. Vlasy dlouhé rozdělené pěšinkou uprostřed, tváře zarostené vousy.

5 Móda „SKINHEADS“ Koncem 70. let vzniklo v Británii hnutí SKINHEADS. Jeho členové reagují na dlouhé vlasy vyholenými hlavami a tvářemi.

6 Móda „PUNK“ Koncem 70. let vzniká hnutí „PUNK“. Móda je projevem mladé generace proti nestabilitě ekonomického systému. Vystupuje proti konzumní společnosti. Tento styl se projevuje v agresivitě vzhledu: roztržené části oděvu, kovové doplňky, bojový účes indiánského kmene „Mohykánů“. Výstřední vzhled je doplněn kontrastním barvením vlasů do pastelových odstínů.

7 Móda „PUNK“

8 Móda 80. -léta 80. – léta jsou ovlivněny diskotékovou módou. U žen převládají polodlouhé vlasy terasovitě sestříhané a upravené chemickou preparací. Vlasy na temeni se upravovaly foukanou ondulací, v délkách na konturách se nechávaly volně vysušit a přimastily se olejem, brilantinou.

9 Účesy 80.- léta, diskotéková móda

10 80.- léta, pánské účesy U mužů se objevuje zženštělá móda. Dlouhé, vlnité vlasy se kadeřily trvalou ondulací, splývaly na ramena. Vlasy se přimastily brilantinou, pomádou.

11 Móda 90. -léta 90. Léta vlasy se odbarvovaly do světlých odstínů. Účesy se tvoří do objemu. Nosí se příčesky z pravých i syntetických vlasů.


Stáhnout ppt "70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem."

Podobné prezentace


Reklamy Google