Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem."— Transkript prezentace:

1 70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem.

2 Trendy 70. -léta Vznik hnutí „HIPPIES“ tzv. květinová móda. Byl to symbol protestu proti konzumní společnosti. Projevy v módě: Nisily se zvonové kalhoty, zavinovací sukně a halenky, Květinové dezény. V odívání vládne nesladěnost. Jsou zdůrazňovány přírodní materiály. Jako doplňky se nosí květiny, kůže a pestré korálky.

3 70. -léta

4 Účesy 70. -léta Účesová tvorba zdůrazňuje přirozenost. Ženy
Nosily dlouhé vlasy rozdělené pěšinkou uprostřed a ozdobené čelenkou, vlasy přírodní, nebarvené. Muži Napodobují postavu Ježíše Krista. Vlasy dlouhé rozdělené pěšinkou uprostřed, tváře zarostené vousy.

5 Koncem 70. let vzniklo v Británii hnutí SKINHEADS.
Móda „SKINHEADS“ Koncem 70. let vzniklo v Británii hnutí SKINHEADS. Jeho členové reagují na dlouhé vlasy vyholenými hlavami a tvářemi.

6 Koncem 70. let vzniká hnutí „PUNK“.
Móda „PUNK“ Koncem 70. let vzniká hnutí „PUNK“. Móda je projevem mladé generace proti nestabilitě ekonomického systému. Vystupuje proti konzumní společnosti. Tento styl se projevuje v agresivitě vzhledu: roztržené části oděvu, kovové doplňky, bojový účes indiánského kmene „Mohykánů“. Výstřední vzhled je doplněn kontrastním barvením vlasů do pastelových odstínů.

7 Móda „PUNK“

8 Móda 80. -léta 80. – léta jsou ovlivněny diskotékovou módou. U žen převládají polodlouhé vlasy terasovitě sestříhané a upravené chemickou preparací. Vlasy na temeni se upravovaly foukanou ondulací, v délkách na konturách se nechávaly volně vysušit a přimastily se olejem, brilantinou.

9 Účesy 80.- léta, diskotéková móda

10 80.- léta, pánské účesy U mužů se objevuje zženštělá móda. Dlouhé , vlnité vlasy se kadeřily trvalou ondulací, splývaly na ramena. Vlasy se přimastily brilantinou, pomádou.

11 Nosí se příčesky z pravých i syntetických vlasů.
Móda 90. -léta 90. Léta vlasy se odbarvovaly do světlých odstínů. Účesy se tvoří do objemu. Nosí se příčesky z pravých i syntetických vlasů.


Stáhnout ppt "70. léta Móda 70 let je ve stylu sexuální revoluce.Do módy přicházejí minisukně. K dané módě se nosily dlouhé vlasy nebo účesy upravené tupým střihem."

Podobné prezentace


Reklamy Google