Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jaroslav Hašek. Život -publicista, novinář a spisovatel. -syn středoškolského suplenta. -K životu rodiny patřily neustálé starosti, nouze a strach o existenci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jaroslav Hašek. Život -publicista, novinář a spisovatel. -syn středoškolského suplenta. -K životu rodiny patřily neustálé starosti, nouze a strach o existenci."— Transkript prezentace:

1 Jaroslav Hašek

2 Život -publicista, novinář a spisovatel. -syn středoškolského suplenta. -K životu rodiny patřily neustálé starosti, nouze a strach o existenci. -Otec začal potají pít, a když bylo Jaroslavovi třináct, zemřel. -Dostal do vedení českých anarchistů. V roce 1907 byl krátce vězněn. -V roce 1907 se setkal s Josefem Ladou. -V roce 1915 dobrovolně narukoval vstoupil do československých legií. -Jaroslav Hašek zemřel ve věku nedožitých čtyřiceti let na ochrnutí srdce.

3 Májové výkřiky -1903, sbírka básní Galerie karikatur Trampoty pana Tenkráta Dobrý voják Švejk a jiné podivné historky Průvodčí cizinců a jiné satiry z cest i z domova Můj obchod se psy a jiné humoresky Dobrý voják Švejk v zajetí ve Slovanském nakladatelství v Kyjevě Dva tucty povídek Tři muži se žralokem a jiné poučné historky Pepíček Nový a jiné povídky Velitelem města Bugulmy Mírová konference a jiné humoresky Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Díla

4 Osudy dobrého vojáka Švejka nejvýznamnější dílo Jaroslava Haška -čtyřdílný humoristický román -54 jazyků -ilustracemi Josefa Lady -Švejk se stal jedním z českých národních mýtů.

5

6 shrnutí 30. dubny 1883– 3.ledna 1923 Nejznámější dílo :Osudy dobrého vojáka Švejka Ilustrace : Josef Lada publicista, novinář a spisovatel.


Stáhnout ppt "Jaroslav Hašek. Život -publicista, novinář a spisovatel. -syn středoškolského suplenta. -K životu rodiny patřily neustálé starosti, nouze a strach o existenci."

Podobné prezentace


Reklamy Google