Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přístupnost (bezbariérovost) důležité kritérium hodnocení expertní tým zrakově postižených uživatelů pod vedením RNDr. Hany Bubeníčkové a Mgr. Radka Pavlíčka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přístupnost (bezbariérovost) důležité kritérium hodnocení expertní tým zrakově postižených uživatelů pod vedením RNDr. Hany Bubeníčkové a Mgr. Radka Pavlíčka."— Transkript prezentace:

1 přístupnost (bezbariérovost) důležité kritérium hodnocení expertní tým zrakově postižených uživatelů pod vedením RNDr. Hany Bubeníčkové a Mgr. Radka Pavlíčka ze společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s.

2 Přístupnost (bezbariérovost) Kdo přístupnost testuje? Mgr. Radek Pavlíček klíčový pracovník projektu Blind Friendly Web, uznávaný odborník na tvorbu přístupného webu testeři s těžkým zrakovým postižením  Bc. Martin Baláž  Bc. Roman Kabelka  Martin Klein  Michal Jelínek  Ing. Jan Pokorný  Jan Šnyrych

3 Přístupnost (bezbariérovost) - kategorie MĚSTA

4 Přístupnost (bezbariérovost) - kategorie OBCE

5 Zvýrazněný focus

6 Přístupný PDF dokument Přístupnost dokumentů je stejně důležitá jako přístupnost webů: poslepu.blogspot.cz/2013/04/pristupnost-dokumentu-je-stejne.html

7 Nepřístupný PDF dokument Nepřístupný dokument vzniká obvykle tak, že vytištěný a kompetentní osobou podepsaný dokument je naskenován a uložen jako obrázek.

8 Střípky z hodnocení Co potěšilo? zápis v hodnocení „všechny namátkou testované zveřejněné dokumenty jsou přístupné“ (5x u měst a 5x u obcí) k dispozici je mobilní verze webu (8x) Co nepotěšilo grafické prvky na stránkách mají občas nevypovídající alternativní textové popisky (4x) některé namátkou testované zveřejněné dokumenty nejsou přístupné (8x) Co se také v hodnocení objevilo: 1. položky v menu nezačínají prvním písmenem názvu položky, proto při vyvolání seznamu odkazů nelze rychle přejít na potřebný odkaz.

9 Střípky z hodnocení Co se také v hodnocení objevilo: 2. chybné zobrazování češtiny – textová vrstva PDF souboru

10 Střípky z hodnocení Co se také v hodnocení objevilo: 3. zobrazovaný rámeček s odkazy při přechodu myši nad kalendářem znepříjemňuje práci se zvětšovací lupou. přijatelné řešení problematické řešení

11 Kontakt: „Přístupností můžete pomoci každému uživateli.“ TyfloCentrum Brno, o.p.s. Chaloupkova 3 612 00 Brno – Královo Pole www.centrumpronevidome.cz Projekt Blind Friendly Web: www.blindfriendly.cz info@blindfriendly.cz najdete nás v 2. patře v rámci prezentace Ministerstva vnitra ČR


Stáhnout ppt "Přístupnost (bezbariérovost) důležité kritérium hodnocení expertní tým zrakově postižených uživatelů pod vedením RNDr. Hany Bubeníčkové a Mgr. Radka Pavlíčka."

Podobné prezentace


Reklamy Google