Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 3. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 3. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 3. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u jiných stavebních oborů – např. tesař, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, apod. Metodický pokyn: Materiál je určen k použití učitelem při výuce – pro větší názornost a atraktivnost výkladu. Materiál si klade za cíl názorně zdůraznit základní fakta k probíranému tématu.

3 Lehký beton Lehké betony jsou zvláštním druhem betonů, které se vyznačují nižší objemovou hmotností než běžný beton - obsahují póry a dutiny - PROTO: mají menší tepelnou vodivost (větší tepelný odpor) – dobře izolují nižší pevnost (nelze použít na hodně namáhané konstrukce)

4 Lehké betony – dělení dle účelu použití Lehké betony - podle účelu použití: Konstrukční (nosné) Konstrukčně tepelně izolační (mají funkci nosnou i tepelně izolační) Tepelně izolační (mají funkci tepelně izolační)

5 Lehké betony – dělení dle způsobu vylehčení Lehké betony - podle způsobu vylehčení: Betony z lehkého kameniva (nepřímo lehčené) Pórovité betony (přímo lehčené)

6 Betony nepřímo lehčené se vyrábějí z kameniva (plniva) menší objemové hmotnosti, než má hutné kamenivo Betony přímo lehčené jsou pórovité – vylehčené plynotvornou nebo pěnotvornou látkou

7 Opakování: Co jsou to přímo a nepřímo lehčené betony? Uveďte základní vlastnosti lehkých betonů. Jaké výhody mají lehké betony oproti běžnému betonu? Znáte některé výrobky z lehkých betonů a víte, k čemu se používají?

8 Použité zdroje:  L. Hamák, E. Gregorová, O. Tibitanzl – Stavební materiály II pro 2. a 3. ročník SOU, Praha, SOBOTÁLES,2003,ISBN 80-85920-95-6  K. Pendl, J. Štrop, O. Tibitanzl - Příručka pro zedníka Praha, SOBOTÁLES,1999,ISBN 80-85920-54-9  Není-li uvedeno jinak, je použitý materiál ze zdrojů autora


Stáhnout ppt "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 3. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."

Podobné prezentace


Reklamy Google