Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SHANGQIU, provincie Henan Sangqiu leží východní části provincie Henan a nachází se na křižovatce čtyř provincií Shandong, Jiangsu, Anhui a Henan. Shangqiu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SHANGQIU, provincie Henan Sangqiu leží východní části provincie Henan a nachází se na křižovatce čtyř provincií Shandong, Jiangsu, Anhui a Henan. Shangqiu."— Transkript prezentace:

1 SHANGQIU, provincie Henan Sangqiu leží východní části provincie Henan a nachází se na křižovatce čtyř provincií Shandong, Jiangsu, Anhui a Henan. Shangqiu hraničí se Žlutou řekou na severu a Ťiang-Huai na jihu. Je známé jako "východní brána provincie Henan" a důležité obchodní centrum, spojující východ a západ Číny.

2 SHANGQIU, provincie Henan Shangqiu, jako jedna z kolébek čínské civilizace, má dlouhou historii a bohatou kulturu. Legenda praví, že v období pěti pánů Zhuangxu zde bylo hlavní město. Shangqiu sloužilo jako druhé hlavní město v letech 960 - 1126 n.l.

3 SHANGQIU, provincie Henan Dlouhá historie a bohatá kultura tvoří z města Shangqiu město s úžasnými vlastnostmi. Starověké Shangqiu postavené v roce 1511 je stále zachováno, což je hlavní historickou a kulturní památkou. Nefritový oblek šitý zlatou nití objevený v hrobce způsobil velký rozruch, když byl vystavován v Americe a Singapuru. Hrobky princů Liangxiao a Liangqiu ve velkém měřítku byly vyhloubeny v horách a jsou uznávané jako vrchol dokonalosti; nástěnné malby v hrobkách jsou starší, než nejslavnější malby v Číně v Dunhuang.

4 SHANGQIU, provincie Henan Shangqiu je také rodištěm ohně. Již před 10 tisíci lety, Suirenshi (legendární vládce starověké Číny, který objevil, jak používat oheň) ohlašoval novou epochu dějin lidské civilizace. Proto Shangqiu je považováno za kolébku ohně. Shangqiu je rodištěm velkého mudrce Konfucia, rodné město filozofa Chuang Tzu a místo narození hrdinky Hua Mulan.

5 SHANGQIU, provincie Henan V současnosti je populaci Shangqiu téměř 9 mil. obyvatel. Shangqiu je nejbližší město k mořskému vyústění v provincii Henan, a modelové město ekonomické zóny. Bylo potvrzeno jako dopravní uzel ministerstvem dopravy. Je průsečíkem železnice Peking - Kowloon a železnice Lanzhou - Lianyungang, dále národní dálnice z Pekingu do města Zhuhai dálnice z Horgosu do Lianyungang a mnoha dalších rychlostních silnic, které tvoří tvar hvězdy.

6 SHANGQIU, provincie Henan Shangqiu je obdařeno bohatými zdroji. Shangqiu je výrobní základna bavlny, olejnin, ovoce, zeleniny, dřeva, živočišných produktů ad. Roční výnos zrna dosahuje více než 6 miliard kilogramů obilnin. Shangqiu je také základnou pro uhlí s celkovými rezervami uhlí téměř 20 miliard tun a jednou ze šesti největších uhelných pánví v Číně. Provádí se zde montáže motorových vozidel, hutnictví a výroba stavebních materiálů, zpracování potravin, textilu, výroba farmaceutických a chemických látek. Charakteristická historická odvětví byla kultivována, jako je zpracování uhlí a uhelných chemikálií, hliníku, biomedicína, nové energetické materiály a elektromechanická zařízení, chlazení a studené logistického řetězce, zpracování zemědělských výrobků ad. Společnosti Yongmei Group a Shenhuo Group byly zařazeny do 500 nejlepších národních podniků.

7 SHANGQIU, provincie Henan Shangqiu se aktivně zapojuje do kulturní a hospodářské výměny se zahraničím. Aktuálně se zabývá přátelskými kontakty s Shepparton City v Austrálii nebo se společenstvím měst a farností střední Louisiany ve Spojených státech a mnoha dalšími zahraničními městy ve světě.

8 SHANGQIU, provincie Henan


Stáhnout ppt "SHANGQIU, provincie Henan Sangqiu leží východní části provincie Henan a nachází se na křižovatce čtyř provincií Shandong, Jiangsu, Anhui a Henan. Shangqiu."

Podobné prezentace


Reklamy Google