Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Dagmar Škývarová Název DUM: VY_32_INOVACE_113 Název sady: Prvouka pro 1. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál seznamuje žáky s našimi nejznámějšími stěhovavými ptáky. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem. Datum:

2 Žežulička je Žežuličko, kde jsi byla, žes tak dlouho nekukala? Seděla jsem na jedličce, volala jsem na myslivce: Kuku, kuku, kukukukukuku! Zazpívejme si písničku: UČA

3 Kukačky i další ptáci se k nám vracejí na jaře z teplých krajů. Protože se během roku přemisťují, říkáme jim stěhovaví ptáci. Někdy se vrací celé hejno.

4 Vyluštíš jména těchto stěhovavých ptáků? Č E K Š P A U ČA

5 Vyluštíš jména těchto stěhovavých ptáků? J Ř Č A S Ř V N Skřivánek je nenápadný, ale často slyšíte nad polem jeho hlas:

6 Kde mohou mít hnízdo? ŠPAČEK JIŘIČKA ČÁP SKŘIVAN pod střechou na komíně v poli, na louce v budce

7 Komu patří? A co kukačka?

8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Zdroje obrázků: - Galerie MS Office - Obrázky: (1)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (2) [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (3)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (4)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (5)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: omeiks_CHR0791.jpg (6)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (7)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (8)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (9)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (10)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: (11)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google